Exkurze deváťáků do Prahy

7.5.2019

Ve čtvrtek 2. května třídy IX.A a IX.B společně vyrazily na exkurzi do Prahy. Prohlídka začala v historické budově Hlavního nádraží v Praze, pokračovala přes Václavské náměstí na Staroměstské náměstí. Nevynechali jsme ani starobylou budovu Karolina, Karlův most, Lennonovu zeď na Kampě a směřovali jsme na Pražský hrad. S průvodkyní jsme se seznámili s katedrálou sv. Víta, Vladislavským sálem a basilikou sv. Jiří. Přes Zlatou uličku a Židovské město jsme se plni dojmů a kilometrů v nohách vrátili zpět na vlakové nádraží.

Mgr. Lenka Křipská

 

Když jsme se ve středu 2. 5. 2019 sešli celí rozespalí na tišnovském nádraží, nevěděli jsme přesně, co nás čeká. Znali jsme cíl cesty, což byla Praha, hlavní město naší republiky. Vystoupili jsme s nadšením z vlaku a vydali se do víru velkoměsta. Navštívili jsme ty nejznámější památky, a dokonce si většina z nás zkusila být tak trochu průvodci, když se nám snažili povyprávět něco o místě, na kterém jsme se zrovna nacházeli. Všude jsme potkávali davy zvědavých turistů, a proto jsme se museli držet blízko u sebe, i když ani toto nepomohlo, protože jsme spolužáky ztratili a následně se opět shledali. Podle mě bychom si příště měli naplánovat méně turistických cílů, abychom si atmosféru Prahy více užili. Tento výlet se mi líbil, ale utvrdila jsem se v mém přesvědčení, že když budu chtít poznat nějaké město, nepůjdu jenom po památkách, protože tam moc místních obyvatel nenajdeme.

Tereza Waclawiková, žákyně IX.B

 

 

 

Základní škola Tišnov, Smíškova, příspěvková organizace

Smíškova 840
666 01, Tišnov

Telefon : 549 415 163
Mobil : 724 278 791
zssmiskova@zssmiskova.cz


 

 

 

 

 


 

© 2013 ZŠ Smíškova | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU