Konverzační soutěž v anglickém jazyce

20.3.2019

V únoru proběhla na naší škole tradiční konverzační soutěž v anglickém jazyce, která byla rozdělena na dvě kategorie - mladší a starší žáci. Odborná porota složená z pedagogů anglického jazyka měla těžký úkol - vybrat nejlepší tři z každé kategorie. Konkurence byla veliká a občas rozhodovaly opravdu maličkosti. Mezi mladšími žáky zvítězil Jan Švestka (7.B) a ze starších byl nejlepší Kryštof Klimeš (9.C). Oba dva nás odjeli reprezentovat do okresního kola, které se konalo v Modřicích. Zde Honza obsadil krásné 4. místo a Kryštof ve své kategorii vyhrál. Zajistil si tak postup do březnového krajského kola, ve kterém získal nádherné 2. místo.

Obdiv a pochvalu si však zaslouží všichni, jež se zúčastnili školního kola soutěže. Porota může s klidem říci, že je znalost anglického jazyka rok od roku lepší. A už nyní se těšíme na další ročník!

Mgr. Adam Kyncl