Listování

23.12.2018

Dne 20. 12. 2018 do naší školy zavítali herci Jihočeského divadla v Českých Budějovicích Tomáš Drápela, Pavel Oubram a Věra Hollá. Předvánoční čas nám zpříjemnili programem scénického čtení nazvaného Listování, které žáky seznamuje s knihami velmi netradiční formou. Jejich představení jsou interaktivní, žáci jsou vtaženi přímo do děje a někteří si dokonce vyzkouší stát před diváky jako herci.

Pro nejmladší žáky prvního až třetího ročníku bylo připraveno přestavení o tajuplné zahradě (Jiří Trnka - Zahrada). Čtvrtý až šestý ročník zhlédl známý příběh o žroutech ponožek (Pavel Šrut - Lichožrouti). Poslední představení pro sedmý až devátý ročník bylo žánru sci-fi ze školní prostředí (Mark Haddon - Boom! aneb Spudveč).

Představení Listování jsou vždy neobyčejným zážitkem jak pro posluchače, tak pro samotné herce, kteří jsou mnohdy nuceni reagovat na aktuální dění. Vzniknou tak velmi komické situace, které všechny pobaví.

Mgr. Iveta Piňosová