Návštěva Střední školy v Tišnově

7.1.2019

Během prosince jsme s žáky devátých ročníků navštívili program, který pro nás v prostorách své školy uspořádali studenti a pedagogové Střední školy a ZŠ v Tišnově. Beseda měla dvě části. Nejprve se žáci dozvěděli něco o zásadách první pomoci, které jim velice poutavou formou zprostředkovaly paní učitelky Kouřilová a Caudrová. Prakticky si pak vyzkoušeli masáž srdce s umělým dýcháním a pokusili se zastavit krvácení. Druhou částí byly chemické pokusy, které se odehrávaly v odborné učebně chemie a které si pro nás se svými studentkami připravila paní učitelka Bednářová. Děti zjišťovaly například přítomnost bílkoviny a důkaz škrobu.

Velmi všem organizátorům děkujeme za skvělý, zajímavý a poučný program a věříme, že si někteří naši žáci vyberou studium právě na jejich škole.

Mgr. Hana Eklová