Republikové finále Sportovní ligy základních škol v basketbalu

11.5.2018

Dne 7. 3. 2018 ZŠ Smíškova pořádala okresní kolo v basketbalu starších dívek, kde naše žákyně jednoznačně zvítězily a postoupily do krajského kola. To proběhlo 14. 3. a družstvo složené z hráček tišnovského basketbalu, ale i z dívek naší školy, které nehrají basketbal závodně, postoupilo po skvělých výkonech do kvalifikace na republikové finále, které se uskutečnilo 13. 4. v Pardubicích. Naše děvčata zde zvítězila nad favorizovanými týmy z Pelhřimova a Ústí nad Orlicí, a tím postoupila na republikové finále, které se konalo ve dnech 25. - 26. 4. 2018 v Děčíně. Zde se utkala nejlepší basketbalová družstva z celé České republiky. Po slavnostním zahájení hrála děvčata o umístění ve skupině, kde skončila na 1. místě. Zvítězila nad ZŠ Praha 13 (47 : 21) a ZŠ Strakonice (35 : 30), a postoupila tak do semifinále. V semifinále naše škola změřila síly se ZŠ Litoměřice a jednoznačně zvítězila (40 : 16) a postoupila do finále. To proběhlo v přímém přenosu ČT Sport, kde se naše holky utkaly se ZŠ Javorník. Ve vyrovnaném zápasu bojovaly až do poslední vteřiny a nakonec získaly stříbrnou medaili. O pouhé 3 body jim uniklo prvenství...