Skvělé sportovní výsledky na ZŠ Smíškova

12.11.2018

Prázdniny jsou dávnou minulostí. Školní rok se rozběhl tradiční rychlostí a než se nadějeme, budeme mít první pololetí za sebou.

Stejně rychle běhají i naši školní sportovci a věříme, že se jim daří plnit si své sportovní cíle a možná i sny.

Pěkným příkladem je družstvo starších žákyň ve složení: Hanka Blažková, Katka Hortová, Terka Rašková, Johanka Kalná, Magda Vojancová a Denisa Malášková.

Dne 27. září odjelo velmi početné školní družstvo složené z dětí od 4. do 9. třídy na okresní kolo v přespolním běhu do Želešic, kde si poměřilo svoje síly s největším počtem škol v soutěži. Naše děvčata zde vybojovala první místo a tím postup do krajského kola, které se konalo 5. října v Hodoníně. Konkurence byla vysoká, neboť se tady objevily také sportovní školy se zaměřením na atletiku. Holky předvedly neskutečně bojovný výkon, obsadily přední příčky a Hanka Blažková se stala přebornicí kraje. Nečekané vítězství jsme patřičně oslavily a těšily se na republikové finále.

A tak 18.října vedla naše další cesta do Malšovy Lhoty u Hradce Králové, kam se sjelo 15 družstev ve čtyřech kategoriích. I zde vydala děvčata všechny své síly a rozhodně si zaslouží náš obdiv za předvedený výkon. Statistiky uvádějí, že v ČR je víc jak 4100 základních škol. Proto právem považujeme 14. místo v republikovém finále přespolního běhu za neskutečný úspěch, holkám děkujeme za skvělou reprezentaci školy a věříme, že budou motivací pro naše ostatní sportovce.

Mgr. Věra Dvořáčková

 

 

Základní škola Tišnov, Smíškova, příspěvková organizace

Smíškova 840
666 01, Tišnov

Telefon : 549 415 163
Mobil : 724 278 791
zssmiskova@zssmiskova.cz


 

 

 

 

 


 

© 2013 ZŠ Smíškova | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU