24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Atletický čtyřboj Mokrá – okresní kolo

Atletický čtyřboj Mokrá – okresní kolo

Dne 11. 10. se uskutečnilo okresní kolo v atletickém čtyřboji v Mokré.  Soutěže se zúčastnilo celkem 38 družstev.

Každé družstvo bylo složeno z pěti dětí rozdělených do kategorií mladších (6. a 7. ročníky) a starších (8. a 9. ročníky) žáků a žákyň. Naše škola měla účastníky ve všech kategorií.

Každý musel zvládnout běh na 60m, hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí, skok daleký nebo skok vysoký a na závěr zaběhnout na atletickém ovále vytrvalostní závod.

Naši žáci a žákyně bojovali ze všech sil a vydali ze sebe maximum. Jejich odhodlanost a touha po dobrém umístění přinesla skvělé výsledky v celkovém pořadí pro naši školu.

Mladší žákyně ve složení Karolína Lamačová, Venezia Kroková, Sofie Suchomelová, Viola Kunešová a Vendula Koždoňová skončily na krásném 2. místě.

Mladší žáci ve složení Luke Hančík, Tomáš Pilný, Robert Pátek, Jiří Rambousek a David Zeman svoji kategorii vyhráli! Kategorii starších žákyň reprezentovaly Simona Strnadová, Anežka Cecavová, Lenka Veselková, Rosalie Kalná a Karolína Januszová. Holky v těžké konkurenci obsadily krásné 7. místo.

Starší žáci bojovali v sestavě Jan Rambousek, Jaromír Špaček, Tobias Hort, Petr Chlup a Kristián Konečný. Celkově skončili na 2. místě.

Do krajského kola postoupila 3 družstva.

Atletický čtyřboj Břeclav – krajské kolo

V ranních hodinách 19. 10. odjela 14 členná skupina reprezentovat naši školu do  krajského kola v atletickém čtyřboji do Břeclavi.  Z okresního kola postoupilo družstvo mladších žákyň a žáků a starší žáci.

Opět se bojovalo v běhu na 60 m, skoku dalekém nebo vysokém, hodu kriketovým míčkem nebo vrhu koulí a vytrvalostním běhu.  Objevili se tady zkušení atleti, ale ani to nebyl problém pro naše žáky, kteří zabojovali o umístění.

Ve velké parádě se ukázala Venezie Kroková, která vyhrála skok daleký a druhým místem v běhu na 60m přidala slušné body pro tým. Velmi kvalitní výkony a stabilní umístění na předních místech ve všech disciplínách byly od Karolíny Lamačové, která skončila v jednotlivcích na 1.místě!

Další skvělé výkony podával Tobias Hort, který celkově ve své kategorii starších žáků skončil čtvrtý.

Sestavení týmů pro krajské kolo a jejich umístění:

Mladší žákyně -  Karolína Lamačová, Venezia Kroková, Sofie Suchomelová, Viola Kunešová a Vendula Koždoňová  4. místo

Mladší žáci - Luke Hančík, Tomáš Pilný, Robert Pátek, Vilém Krch 3. místo

Starší žáci - Jan Rambousek, Jiří Rambousek, Tobias Hort, Petr Chlup a Kristián Konečný

Gratuluji všem ke krásným výsledkům a děkuji za bojovného ducha, který se na závodech ukázal.