Co je džezva, abája, šaría a mnoho dalšího

3.2.2020

Dne 10. 1. 2020 proběhl ve škole v rámci předmětu Volba povolání projektový den "Práce zdravotní sestry v Saudské Arábii". Akce obsáhla kulturu, reálie i nejrůznější kuriozity arabského světa. Nechyběly ani ochutnávky tamějších specialit,  jako je arabská káva či datle. Na závěr čekal žáky malý kvíz a následovala neformální diskuse. Setkání mělo přesah do zeměpisu, občanské výchovy i angličtiny.

Ohlas zúčastněných žáků byl velmi pozitivní. Z evaluací některých žáků:

Byla prezentace inspirativní?
Byla inspirativní ve svém poselství nebát se jít za svým snem.

Láká Tě cestování či dokonce práce v zahraničí?
A: Chtěla bych někdy zkusit pracovat v zahraničí, protože se u toho naučím hodně nových věcí, zlepším se v jazyce, porozumím jiné kultuře,...
B: Prezentace byla hodně inspirativní, protože mi dodala povědomí o tom, jaké to je odcestovat do zahraničí. Myslím si, že to člověk dokáže, když si vyslechne zkušenost někoho, kdo už to zažil.
C: Až budu dospělá, chci procestovat svět. Nevím ale, jestli bych chtěla pracovat v zahraničí. Asi bych se nedokázala odloučit od své rodiny na tak dlouhou dobu.

Co tě nejvíce zaujalo?

Odvaha, kultura, vzhled nemocnice, oblékání a jídlo.

Datová schránka: mfr34yc

.