Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6
INFORMACE pro rodiče předškoláků
7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Čtvrťáci a páťáci na strojní průmyslovce v Jedovnicích

Čtvrťáci a páťáci na strojní průmyslovce v JedovnicíchV úterý 10.5. 2022 se 30 dětí z 4.A a 5.B vlakem vypravilo na návštěvu Střední průmyslové školy v Jedovnici. Čekalo na nás milé uvítání od pana učitele Vybíhala, který také zprostředkoval výrobu formiček pro projekt „Pečeme napříč generacemi“. Prošli jsme si některé úseky ve škole. Děti si zkusily programovat v SolidWorks (3D konstrukční program). Pomáhali jim studenti IT větve z 2. ročníku. Bylo zajímavé sledovat, jak se studenti zpočátku ostýchali a postupně se do společné práce s našimi dětmi ponořili a vznikla synchronní spolupráce. Děti byly nadšené. Najednou jim někdo ukázal, proč se učí geometrii, jak je důležitá matematika, co všechno jim ještě chybí, aby mohly být na stejné úrovni jako studenti druhého ročníku. To prohlédnutí bylo až hmatatelné. V druhé části jsme si prohlédli dílny - viděli jsme zblízka práci frézy i soustruhu a programování CNC strojů. Nejvíce nás zaujaly zbytkové "špóny", rodiče z nás budou mít radost, nabrali jsme si jich spoustu domů. :o) Učitelé kvitovali s povděkem nebývalý zájem. Natáčelo se, fotilo se, vládlo všeobecné nadšení pro věc. Spousta dětí se hlásila hned do prvního ročníku tak výborné školy.

Ve třetí části jsme se mohli účastnit soutěže Jedobotů (jedovničtí roboti), která každoročně probíhá ve velké školní hale. Měli jsme možnost vidět všechny disciplíny, zhlédli jsme různé podoby robotů. Vyptávali jsme se. Docela živě jsme diskutovali s konstruktéry a programátory. Domů jsme se vrátili unavení, ale plní dojmů, nezapomenutelných zážitků a někteří s vidinou budoucnosti na SPŠ Jedovnice.

 

                                                                   Ing. Kateřina Foretníková