Evropský týden mobility - vyhodnocení soutěže tříd

5.10.2020

Jak jste již byli informováni i naše základní škola se rozhodla zapojit se do ETM soutěží tříd spojenou se statistickým šetřením způsobu dopravy žáků do školy. 
Čtyřčlenné skupinky složené ze žáků devátého ročníku zjišťovaly během tří dnů Evropského týdne mobility způsob dopravy svých spolužáků. Každá skupinka prezentovala svým respondentům šetření cíl kampaně a společně diskutovali o tom, jak zlepšit kvalitu života podporou tzv. čisté mobility. Do soutěže se nakonec zapojili i zaměstnanci naší školy - učitelé, asistentky, paní kuchařky, uklízečky i pan školník.
Po sesbírání cenných statistických dat následovalo jejich zpracování. Nejdříve žáci společně vyhodnotili procentuální zastoupení jednotlivých způsobů dopravy v rámci jednotlivých tříd a jejich změnu oproti prvnímu dnu šetření. V počítačové učebně zástupci jednotlivých skupinek zpracovali svoje výsledky do grafů, které se staly součástí prezentace, jež zachycuje celou aktivitu.
Po přidělení bodového ohodnocení jednotlivým způsobům dopravy a jejich největší pozitivní změně
dopadla soutěž tříd následovně:
1. místo - VI.  B
2. místo - III.  C
3. místo - V.  A
Vítězná VI. B se těšila ze slíbeného dortu od pana ředitele a volňásků do tišnovského kina Svratka. Ani ostatní nezůstali bez odměny a odnesli si domů drobné ceny od BESIPu.
Spousta z nás udělala alespoň malinký krůček ke změně k lepšímu a doufám, že nám tato změna vydrží.
Děkuji všem deváťákům za zrealizování akce, dále panu řediteli Michalu Komprsovi za záštitu nad celou akcí, paní učitelce Mirce Mikuláškové za přípravu prezentací ve třídách a panu učiteli Filipu Halvovi za digitální zpracování výsledků šetření.

 V Tišnově 25. 9. 2020, Lenka Křipská

 

Základní škola Tišnov, Smíškova, příspěvková organizace

Smíškova 840
666 01, Tišnov

Telefon : 549 415 163
Mobil : 724 278 791
zssmiskova@zssmiskova.cz
Datová schránka: mfr34yc


  

 


 

© 2013 ZŠ Smíškova | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU