Exkurze ve hvězdárně

20.5.2019

V úterý 7. 5.  se všechny deváté třídy zúčastnily exkurze ve Hvězdárně a planetáriu v Brně s názvem Říše mlhovin a Cesta za miliardou hvězd.

Od školy jsme vyjeli ráno v 7:00 hodin společným autobusem. Po příchodu do hvězdárny nás pořadatelé rozdělili na dvě poloviny. První část byla zavedena do sálu, kde byla k vidění velká plátna s fotografiemi mlhovin. Následně jsme dostali za úkol vytvořit čtyři skupinky, v nichž jsme se měli vystřídat u všech stanovišť, kde pro nás byly připraveny různé úkoly týkající se tématu. Na závěr první části exkurze nám paní lektorka přednesla zajímavý výklad obsahující například i informace o zrodu, či zániku hvězd.

Po krátké přestávce se obě skupiny vyměnily a naše část se přesunula do promítacího sálu. Zde nám byla ukázána nejen známá souhvězdí na noční obloze, ale i planety naší sluneční soustavy. Na úplný závěr exkurze jsme zhlédli krátký film o výpravě do vesmíru.

Před odjezdem jsme ještě měli možnost projít se po exteriéru hvězdárny a vyzkoušet si různé zdejší atrakce.

Myslím, že za sebe i za ostatní můžu říct, že to byla velice zajímavá a přínosná exkurze.

Iveta Hanáková, žákyně 9.C

 

 

 

Základní škola Tišnov, Smíškova, příspěvková organizace

Smíškova 840
666 01, Tišnov

Telefon : 549 415 163
Mobil : 724 278 791
zssmiskova@zssmiskova.cz


 

 

 

 

 


 

© 2013 ZŠ Smíškova | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU