Exkurze VIII.B do Poslanecké sněmovny ČR

25.6.2018

Na závěr letošního školního roku 21. června 2018 třída VIII.B navštívila Poslaneckou sněmovnu v Praze. Prohlídka začala projekcí krátkého filmu o historii Parlamentu v Informačním středisku na Malostranském náměstí a poté jsme se přes bezpečnostní prohlídku vydali labyrintem chodem až do jednacího sálu. Setkali jsme se s místopředsedou PS Vojtěchem Pikalem (Piráti), který nad naší návštěvou převzal záštitu. Kluci a holky mu položili několik otázek a největším zážitkem pro ně bylo to, že mohli sami usednout do poslaneckých lavic a postavit se za řečnický pultík. Okouzlil nás nádherný výhled na Pražský hrad z terasy Thunovského paláce, jedné z budov, kde Poslanecká sněmovna ČR sídlí. Prohlídku jsme zakončili v jejím tiskovém centru, kde se připravovala konference za přítomnosti novinářů. Navštívili jsme ještě Valdštejnské zahrady, prošli se po Karlově mostě, historickým centrem Prahy a Václavským náměstím.

Lenka Křipská

 

 

 

Základní škola Tišnov, Smíškova, příspěvková organizace

Smíškova 840
666 01, Tišnov

Telefon : 549 415 163
Mobil : 724 278 791
zssmiskova@zssmiskova.cz


 

 

 

 

 


 

© 2013 ZŠ Smíškova | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU