Finanční gramotnost jinak

25.6.2018

Do závěrečných hodin matematiky jsme pro naše žáky 9. ročníku ve spolupráci s firmou PARTNERS připravili přednášku a workshop z finanční gramotnosti. Ve dnech 19. a 20. 6. 2018 se u nás živě diskutovalo o tom, co udělá s úsporami inflace, kolik vynáší stavební spoření, do čeho investovat a o spoustě dalších otázek spojených s financemi. V tříhodinové hře Finanční jistota si kluci a holky vyzkoušeli finanční život "nanečisto" jako fiktivní rodiny, avšak s konkrétními cíli a problémy, které reálný život přináší. Dozvěděli se spoustu nových informací, přemýšleli, diskutovali a navíc se při tom i bavili.

Mgr. Lenka Křipská

 

Kurz byl velice naučný a zábavný. Jsem rád, že se konal, protože jsem si ujasnil hodně pojmů z okruhu financí a dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací. Nejvíce mě zaujala hra, která nás měla naučit, jak a do čeho investovat, abychom dosáhli svých cílů.

Jakub Jedlička, žák IX.B

 

 

 

 

Základní škola Tišnov, Smíškova, příspěvková organizace

Smíškova 840
666 01, Tišnov

Telefon : 549 415 163
Mobil : 724 278 791
zssmiskova@zssmiskova.cz


 

 

 

 

 


 

© 2013 ZŠ Smíškova | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU