Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6
INFORMACE pro rodiče předškoláků
7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Florbal chlapci kategorie 6. - 7. třída

Florbal chlapci kategorie 6. - 7. třídaListopad se nesl ve znamení florbalu a našim mladším chlapcům se podařilo postoupit do okresního finále v Pohořelicích, kde se také rozhodně neztratili. Nejprve se ale ohlédneme za okrskovým kolem, které se konalo na naší škole a našimi soupeři byli postupně ŽŠ Lomnice, ZŠ Deblín a ZŠ Drásov. Hrálo se tedy systémem každý s každým a vítězem se stal tým s největším počtem bodů.

V prvním utkání jsme měli možnost poměřit síly s výběrem žáků z Lomnice. Naši hráči se snažili hrát na krásu a chtěli soupeři dávat jen góly po hezkých kombinacích. Výsledkem byla však spoustu ztrát a nepříjemných protiútoků soupeře. Kvůli jedné takové situaci jsme v závěru přišli o vedení a s Lomnicí jsme remizovali 2:2.

Před druhým utkáním s Deblínem jsme si s chlapci ujasnili, že musíme daleko více střílet a hrát odpovědně v obraně. Výsledkem byla gólová smršť a naše vítězství 8:3. Ač by se zdálo, že v tomto utkání hrál prim útok, zde musím pochválit naši obranu, která dovolila nejlepšímu střelci soupeře vstřelit pouze jediný gól. Ostatním týmům tento šikovný chlapec nastřílel v součtu 13 branek.

Před posledním utkáním s Drásovem bylo jasné, že díky naší remíze s Lomnicí a dvěma výhrám Deblína je jedinou šancí jak turnaj vyhrát Drásov porazit. Klukům trošku tento fakt svazoval ruce a v utkání jsme dvakrát prohrávali. Pokaždé se nám však podařilo vyrovnat a chvilku před koncem se nám po individuální akci povedlo překlopit vývoj utkání na naši stranu. Po vítězství 3:2 jsme obsadili první místo v turnaji a odměnou nám byl postup na okresní finále do Pohořelic.

Okresní finále se konalo 11. 11. v Pohořelicích a čekali nás velice těžcí soupeři, jelikož osu většiny týmů zde už tvořili chlapci, kteří se florbalu věnují naplno. Postupně jsme se utkali se ZŠ Ivančice, ZŠ Pohořelice, ŽŠ Ostrovačice a nakonec se ZŠ Deblín, který postoupil na divokou kartu pořadatele. Opět se hrálo systémem každý s každým s tím, že do krajského finále postoupí pouze vítěz turnaje. Velkou novinkou byly pro naše hráče rozměry hřiště, které měly parametry na opravdový florbal. V naší menší tělocvičně se totiž turnaj hrál v systému 4+1, zatímco v Pohořelicích 5+1.

V prvním utkání nás čekal soupeř z Ivančic. Zde se ukázalo, že na větším hřišti je florbal trošku jiný sport, a v první polovině utkání jsme se s tímto faktorem museli srovnat. Větší florbalová kvalita byla na straně Ivančic, a tak jsme v polovině prohrávali 0:2. Druhá obdržená branka jakoby náš tým zdravě naštvala a kvalitu soupeře jsme začali dohánět naší neuvěřitelnou bojovností. Když se podařilo snížit na rozdíl jediné branky, zbývalo do konce pouhých 20 vteřin. Kluci však svou bojovnost ještě zdvojnásobili a v poslední vteřině doslova dotlačili vyrovnávací gól za brankáře soupeře 2:2.

K druhému utkání jsme nastoupili proti domácím žákům z Pohořelic. Naši kluci, povzbuzení vyrovnávacím gólem v závěru proti Ivančicím, po hřišti doslova létali a zaslouženě zvítězili po zodpovědném výkonu do obrany 1:0.

V třetím zápasu nás čekal souboj se ZŠ Ostrovačice, nejtěžším soupeřem na turnaji. Věděli jsme, že pokud chceme tohoto soupeře porazit, musíme hrát dobře do obrany a čekat na brejkové situace. Za tento zápas musím kluky strašně pochválit, protože jsme s pozdějším jasným vítězem turnaje ze všech týmů odehráli nejvyrovnanější zápas. Bylo vidět, jak naše nepříjemná běhavá hra dělala Ostrovačicím velké problémy. Dokonce jsme v utkání vedli 1:0, když jsme proměnili právě jednu brejkovou situaci. Bohužel soupeř po dvou standartních situacích zvládl otočit na 2:1 a v našem týmu zavládlo velké zklamání.

Před posledním utkáním jsme věděli, že pokud Deblín porazíme, zakončíme tento turnaj na krásném druhém místě. Bohužel byl poslední zápas naším nejhorším vystoupením v rámci obou turnajů. Deblín jsme měli celou dobu zavřený v jejich obranném pásmu, gól se nám však nepodařilo bohužel vsítit. Naopak jsme po brejku inkasovali gól a s tímto stavem se nám nepodařilo už do konce utkání nic udělat. Jsem si jist, že pokud bychom v předchozím zápase bodovali, tak bychom Deblín porazili, ale to je jen kdyby a na to se ve sportu nehraje.

 

Závěrem bych chtěl klukům moc poděkovat za výbornou reprezentaci školy a odnáším si z našich vystoupení jako sportovec hřejivý pocit. Bylo krásné vidět, jak jeden za druhého bojují, jak jim záleží na reprezentaci školy, jak společně prožívají každý dílčí úspěch a naopak spolu umějí vstřebat prohru. Dokázali si také, že tým dokáže daleko víc než každý sám jednotlivě. Přesně o tomhle je přece kolektivní sport a jsem velice rád, že to takhle naši kluci vnímají.

Školu reprezentovali: Jakub Cigáň, Adam Baldrman, Oliver Fiala, Tobias Hort, Lukáš Horák, Bartoloměj Buzrla, Kristián Konečný, Dominik Dufek, Jakub Ziegelbauer, Ondřej Šalbaba, Jiří Merel, Jakub Boček, Robin Štourač, David Kočvara.

 

Mgr. Filip Halva