Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Informace ředitele školy - preventivní testování od ledna 2022

Informace ředitele školy - preventivní testování od ledna 2022Vážení rodiče,
po jednání vlády dne 29. prosince 2021 platí pro testování dětí, žáků a zaměstnanců škol a školských zařízení některá nová pravidla. V příloze naleznete stručný a velmi přehledný leták, který vás seznámí s aktuálně platnými opatřeními souvisejícími s preventivním antigenním testováním od 3. 1. 2022.
Mezi nejvýznamnější změny patří:

  • v období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá antigenní testování žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek,
  • dále pak od 17. ledna 2022 probíhá antigenní testování žáků každé pondělí,
  • oficiálně se testují i žáci a zaměstnanci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci,
  • nově se zavádí tzv. režim „test to stay“, který jinými slovy znamená, že spolužáci pozitivně testovaného žáka (platí při čtvrtečním testování) neodchází po pozitivním výsledku antigenního testu spolužáka domů, ale pokračují v prezenčním vzdělávání ve škole s tím, že se budou následující dny každý den před zahájením vyučování testovat, a to až do doby zjištění výsledku konfirmačního RT-PCR testu pozitivně testovaného spolužáka,
  • spolužáci pozitivně testovaného žáka dodržují při osobní přítomnosti na vzdělávání nebo při poskytování školských služeb po dobu do zjištění výsledku konfirmačního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 dítěte nebo žáka s pozitivním výsledkem preventivního antigenního testu režimová opatření spočívající v používání ochranných prostředků dýchacích cest po celou dobu vzdělávání,
  • změnil se způsob předávání informací o pozitivně testovaných žácích KHS, díky němuž zákonný zástupce obdrží SMS zprávu s číslem eŽádanky na PCR test a může okamžitě dítě objednat (více viz leták v příloze),
  • nově má zákonný zástupce povinnost nahlásit škole pozitivní výsledek PCR testu svého dítěte, ať už se jedná o testování ve škole nebo např. nákazu v rámci rodiny.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na mě obrátit.

S pozdravem

Michal Komprs