Konverzační soutěž

25.2.2020

Letos v lednu se jako každý rok uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže. Mladší kategorie se účastnili žáci šestých a sedmých ročníků, zatímco starší kategorii tvořily osmé a deváté ročníky. Jednou menší změnou bylo sestavení poroty v kategorii starších žáků, jelikož byl do role porotce přizván rodilý mluvčí Jay Woolaston, který nás každé dva týdny navštěvuje a konverzuje s dětmi na různá témata. A byla to právě naše odborná porota, která vybrala ty nejlepší žáky. Za mladší kategorii to byl Filip Nguyen, Katka Schovánková, Edita Jurnečková a z největšího úspěchu se radoval Martin Svoboda ze 7A. Za starší žáky se na předních pozicích umístili Kryštof Zelinka, Jan Švestka, Tobias Leščenko a vítězkou se stala Nicol Kalášková z 9C.

Martin a Nicol pak dále ukázali, co umí, v okresním kole na Základní škole v Modřicích, kde navíc Nicol vyhrála první místo, a bude nás tedy reprezentovat v krajském kole v Brně. Děkujeme všem účastníkům a už se těšíme, co nás čeká příští rok.

Mgr. Adam Kyncl

Datová schránka: mfr34yc