Matematika v DRFG aréně - Kometa Brno

7.1.2020

V rámci projektu Polygram se naši žáci pátých a osmých tříd 10. a 11. prosince 2019 zúčastnili zajímavé M - exkurze v prostředí DRFG arény v Brně. Pětičlenné týmy tvořili žáci z Tišnova, Šlapanic a Dolních Dunajovic. Prošli jsme si postupně všechny prostory této zvláštní budovy, od šaten, vestibulu, tiskové místnosti, přes restauraci až po ledovou plochu, kde na děti čekal zajímavý úkol. Průvodkyně nás zavedla i do sky boxů, kde jsme měli to štěstí, že jsme viděli naživo, jak probíhá skutečný hokejový trénink Komety Brno. Spousta informací, které děti v průběhu návštěvy dostaly, byla nenásilně propojena s matematickými úkoly, či rébusy, při jejichž vyřešení děti pomocí šifer sestavily hokejový tým složený za slavných hráčů.

Pěkný projekt, který jsme též dostali k dispozici pro ostatní žáky, nás určitě obohatil nejen matematickými znalostmi.

Lenka Křipská

Základní škola Tišnov, Smíškova, příspěvková organizace

Smíškova 840
666 01, Tišnov

Telefon : 549 415 163
Mobil : 724 278 791
zssmiskova@zssmiskova.cz
Datová schránka: mfr34yc


.

 

 

 

 


 

© 2013 ZŠ Smíškova | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU