Matematika v Mahenově divadle v Brně

30.10.2019

V rámci projektu Polygram jsme se zúčastnili 11. října 2019 M - exkurze v nádherném prostředí Národního Mahenova divadla v Brně. Naši nejlepší matematici ze čtvrtých tříd se mohli zúčastnit zajímavého vyučování. Byli vybráni žáci z Tišnova, Kobylí a z Lipůvky.

Dozvěděli se od principála divadla mnoho zajímavostí z historie divadla, přičemž jim byly zadávány úkoly z matematiky, které každá skupina žáků postupně plnila, podobně jako je to v soutěži Pevnosti Boyard. Prošli jsme si postupně všechny prostory této architektonicky nádherné budovy, od šatny, vestibulu, horního patra, samotného hlediště, dokonce i na jevišti na děti čekal zajímavý úkol, kde měly nalézt správnou cestu neúplně označenou. Principál nás zavedl i do zákulisí, kde jsme měli to štěstí, že děti viděly na živo, jak se staví skutečná scéna pro divadelní představení.

Všechny informace, které jim v průběhu vyprávění a zároveň prohlídky divadla byly sděleny, byly krásně propojeny s matematickými úkoly, či rébusy, při jejichž splnění děti vždy obdržely klíče, které jim v závěru návštěvy umožnily vyluštit tajenku. Po občerstvení následovala poslední část, kde nasbírané klíče žáci použili.

Šlo o obdivuhodně pěkný projekt, který jsme také dostali k dispozici pro naše žáky a jehož prvky mohou učitelé realizovat přímo ve výuce.

J. Antošová, uč. 4. tř.

 

 

 

Základní škola Tišnov, Smíškova, příspěvková organizace

Smíškova 840
666 01, Tišnov

Telefon : 549 415 163
Mobil : 724 278 791
zssmiskova@zssmiskova.cz
Datová schránka: mfr34yc


.

 

 

 

 


 

© 2013 ZŠ Smíškova | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU