Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Ohlédnutí za Erasmem+ v Seredi

Ohlédnutí za Erasmem+ v SerediOhlédnutí zúčastněných dětí:

Tady je pár řádků z našeho Erasmu na Slovensku. Sotva jsme přijeli, čekala nás procházka Bratislavou a zjistili jsme nějaká fakta o jejích památkách, které nám sdělila naše průvodkyně Emma Kořínková ze 7.C. Cesta byla sice celkem dlouhá, ale díky pozitivní náladě nám utekla rychle! Po našem dobrodružství po Bratislavě jsme přijeli na ubytování a řekli si informace o zítřejším programu. My žáci, kteří se účastníme, jsme se shodli, že to byl den plný dobrodružství a zábavy.

Další den jsme navštívili naši hostitelskou školu, kde si pro nás žáci s pedagogy nachystali spoustu aktivit. Nejprve jsme šli do tříd, které nám byly předem přidělené, a tam jsme strávili 3 vyučovací hodiny. Po první hodině pro nás paní kuchařky nachystaly svačinu a my se tak mohli všichni sejít a popovídat si o prvních dojmech. Po druhé hodině jsme šli s celou školou ven a paní asistentky, které po celou dobu byly s námi, nám řekli, že žáci mají povinnost chodit v určitou dobu všichni ven, což nás překvapilo. Po třetí hodině jsme šli ven na matematickou procházku, kde jsme řešili úlohy a dozvěděli jsme se něco o Seredi. Pak už nás jen čekal oběd a po něm následovaly libovolné aktivity. Většina z nás se šla projít a zjistit, v čem je naše škola jiná, někteří šli na escape room, kterou žáci nachystali, a zbytek se zabavil hraním fotbálku, stolního tenisu, karetních a deskových her nebo i stolního hokeje. Další aktivitou byly sportovní hry. 

Následovala večeře a další libovolný program. Poté nás paní pedagožky zavezly zpátky na ubytování, kde jsme ale bohužel neměli prostor na to si o všem popovídat s pedagogy z naší školy, protože jsme byli velmi unavení po všech těch aktivitách. I tak si myslím, že můžu za všechny říct, že se nám vše velmi líbilo.

                                           

Kristýna Coufalová, Lubomír Dozbaba 7.B

 

Program pro dospělé: 

V prvních řádcích jste si mohli přečíst dokumentaci od žáků, kteří se účastnili programu Erasmus+ na Slovensku v ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi.

V tomto článku můžete nahlédnout i do programu, který byl připraven pro jejich doprovod. Setkávání ve škole byla zaměřena hlavně na pomoc a rozvíjení žáků v rámci školního poradenské centra. Z naší školy se jich zúčastnily speciální pedagožka, sociální pedagožka, kariérová poradkyně, dvě vyučující cizích jazyků a zaštiťoval byl pan ředitel.

Náplní těchto setkávání bylo sdílení dobré praxe, náslechy v hodinách a následné reflexe s vyučujícími, nahlédnutí na celkový koncept školy, ale i prakticky zaměřený seminář o sdílených hodnotách, na kterých tato škola staví a rozvíjí je. 

Hlavním cílem bylo zařadit se do běžného chodu školy, naslouchat, sbírat zkušenosti, podělit se se svými postřehy a udržovat bezpečné prostředí tak, aby mohl každý vyjádřit svůj názor. 

V odpoledním programu pak nechyběla ani prohlídka města Sereď, kterým nás provedla paní průvodkyně z tamějšího muzea. Jeden den byl zasvěcen i výletu do Nitry a zakončen v jumphouse.sk.

 

Mgr. Dagmar Slaninová