Ovoce a mléko do škol - AKTUÁLNĚ 5. 11. 2019

4.11.2019

Vážení rodiče, žáci,
dne 5.11. bude dodáno níže uvedené ovoce a další. Věříme, že nebude našimi žáky znehodnocováno a využijí této nabídky smysluplně.

Hrušky
Hruška- odrůda Lukasova a Cepuna, vypěstované v Holandsku. Česká produkce je zatím jen v omezeném množství. Je to první příležitost dodat chutné hrušky vypěstované v Evropě ( mimo letních hrušek typu máslovky). Hrušky vynikají vůní i chutí v úplné konzumní zralosti, takto zralé hrušky ale nevydrží přepravu a manipulaci, proto doporučujeme je cca 3 - 4 dny nechat uležet v pokojové teplotě, chuť a vůně se rozvinou a pochutnáte si. Hrušky jsou významným zdrojem vitamínu C a kyseliny listové.

Papriky
Červená paprika typu California je vypěstována ve Holandsku. Je v plné zralosti, chutná a sladká. Červená paprika obsahuje několikanásobně více vitamínu C než citrusy. Každý žák dostane jeden kus papriky.

Školní mléko plnotučné 330 ml
Mléko plnotučné o objemu 330ml, výrobce Bohemilk (ČR).. Jako jediný dodavatel dodáváme trvanlivé plnotučné mléko se šroubovatelným uzávěrem.