Pohádka mile Nezbedná aneb dramaťák na Smíškandě

29.6.2018

V rámci dramatického kroužku, který je k dispozici dětem ze Základní školy Tišnov Smíškova, jsme v uplynulém školním roce nacvičili Nezbednou pohádku od Josefa Lady. Výběr pohádky volně navazoval na čtenářský projekt Knihy mého srdce zaměřený právě na Ladovu tvorbu pro děti.

Kdo pohádku nezná a má rád legraci, měl by honem spěchat do nejbližší knihovny a knížku si přečíst.

V pohádce se to totiž hemží čerty a všelijakými pohádkovými postavami a hodný Honza by už málem musel zůstat v pekle, nebýt statečné princezny Máni, která se do všeho vložila a Honzu z pekla vysvobodila. Navíc udělala v pekle na čas pořádek a čerti, ač neradi, museli Máňu poslouchat. Inu, "ženská ruka" je potřeba všude. I v pekle!

Vtipná pohádka, obohacená o improvizace dětí, se všem divákům moc líbila.

Kromě spolužákům z 1. stupně jsme divadlo tradičně zahráli i dětem z MŠ Sluníčko a Na paloučku a z MC Studánka.

Není vděčnějších diváků, než když děti hrají dětem. A legraci, tak tu jsme si nakonec užili úplně všichni!

Mgr. Alena Adamcová, ZŠ Tišnov Smíškova

 

 

 

Základní škola Tišnov, Smíškova, příspěvková organizace

Smíškova 840
666 01, Tišnov

Telefon : 549 415 163
Mobil : 724 278 791
zssmiskova@zssmiskova.cz


 

 

 

 

 


 

© 2013 ZŠ Smíškova | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU