PŘIJÍMAČKY NANEČISTO

13.2.2020

Na naší základní škole nám záleží na tom, aby byli naši žáci přijati na školu, kterou si vybrali a chtějí ji opravdu studovat. Nezbytným předpokladem je ve většině případů co nejlépe složit jednotnou přijímací zkoušku na střední školu. Proto jsme i v letošním školním roce nabídli všem žákům devátého ročníku možnost zdarma si vyzkoušet Přijímačky nanečisto na Gymnáziu Tišnov.

Akce proběhla 3. 2. 2020 a zúčastnilo se jí 49 žáků.  Jednalo se o simulaci průběhu přijímacích zkoušek na ilustračních testech Cermat tematicky odpovídajících státní verzi zkoušek (český jazyk a matematika). Po vyhodnocení výsledků jednotlivých testů již víme, kterým směrem by měla naše příprava dále pokračovat.

Přejeme všem uchazečům o studium na středních školách co nejúspěšnější složení jejich první zkoušky a přijetí na vybranou školu.

Mgr. Lenka Křipská

A jak vše vidí sami žáci:

Přijímačky nanečisto byly velmi užitečné, protože teď vím, co mě bude čekat, a ukázalo mi to, v čem se ještě potřebuji zlepšit a na co se zaměřit.

Uvědomil jsem si, co mi dělá problémy a v čem bych se měl zlepšit. Největší problémy jsem měl s matematickými příklady, které jsem si dlouho neopakoval.

Bylo dobré si to zkusit, abych věděla, jak časově stíhám a kolik toho vím.

Přijímačky nanečisto mi pomohly s tím, že už vím, jak to bude probíhat na pravých přijímačkách. Doufám, že se díky tomu nebudu tolik stresovat.

Byla to dobrá zkušenost. Organizačně to bylo dobré. Hlavní problém u mě byl čas. Nestihla jsem, co jsem chtěla.

Přijde mi, že je to fajn zkušenost. Třeba já jsem jak češtinu, tak matematiku nestíhala. Jsem tedy ráda, že jsem si to zkusila a teď vím, že u normálních přijímaček musím pracovat rychleji.

Přijímačky nanečisto byly rozhodně užitečné, jelikož mi ukázaly, kde mi chybí dané vědomosti. Rozhodně bych je dělal znovu, kdyby se naskytla příležitost.

Při přijímačkách jsem se dozvěděl, kde mám mezery a v čem zase vynikám. Během prvního testu jsem byl ve stresu, ale při psané druhého stres opadl. Jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet, protože jsem zjistil, že stresovat se je úplně zbytečné.

Datová schránka: mfr34yc

.