Úvod > O škole > Aktuality > Projekt Udržitelné profese (Podnikavé dny)

Projekt Udržitelné profese (Podnikavé dny)

Náš letošní projet ve volbě povolání v 8.A se týká udržitelných firem, někdy se jim také říká zelené. Cílem projektu (Podnikavé dny) je zmapovat tyto firmy v našem okolí a zjistit informace o profesích v nich.

Udržitelné firmy jsou takové, které:

• se zabývají ochranou životního prostředí

• využívají šetrné postupy a technologie

• chrání přírodu, obnovitelné zdroje energie, snižují emise

• spolupracují s místními komunitami a případně i mezinárodními partnery

• jejich zaměstnanci pracují pro udržitelný rozvoj

Abychom si tohle ověřili, vydali jsme se ve středu 22. 2. na exkurzi do firmy PSI Drásov. A jak to proběhlo?

(Exkurze ve firmě PSI Drásov)

Bylo krásné počasí a my se na cestu vydali pěšky, protože máme rádi pohyb a protože se náš projekt věnuje udržitelnosti, konkrétně udržitelnosti profesí. Naše kroky nás dovedly do firmy PSI Drásov. PSI v názvu je zkratkou pro Photon Systems Instruments a zabývá se výrobou a testováním měřící a regulační techniky pro biologii. Během exkurze jsme se zde seznámili  spoustou zajímavých lidí a jejich různými profesemi. Zjistili jsme například, jak funguje vodní paprsek, čím se zabývá obráběč či vedoucí oddílu. Také jsme se dozvěděli, že výrobky z této firmy slouží ke zkoumání květin a vyváží se do celého světa, dokonce i do vesmíru (spolupráce s NASA). Při exkurzi ve firmě jsme se setkali se studentem, který studuje řasy pomocí speciálních přístrojů, které se tu přímo vyrábí. S ním spolupracuje i vědkyně, která zase zkoumá pocity květin. Tito zaměstnanci nám ochotně popovídali o své práci a my se poté vydali zpět do školy. Ve firmě jsme se dozvěděli spoustu skvělých a zajímavých informací o květinách, technice a vědě.

Mgr. Petra Šnepfenbergová, Mgr. Veronika Taušová