Úvod > O škole > Aktuality > Projekt Úprava biokoridoru ve Vohančicích

Projekt Úprava biokoridoru ve Vohančicích

Jsme skupina žáků a učitelů z klimatického týmu ze ZŠ Smíškova. V letošním školním roce jsme  zapojeni do celorepublikového projektu s názvem Active citizens: Chráníme klima. Tento projekt organizuje Člověk v tísni. Při jeho realizaci spolupracujeme s městem Tišnov, MASkou a s panem inženýrem Kovářem, který projektuje krajinné úpravy.

Celý školní rok se vzděláváme v oblasti klimatických změn a řešíme, jak konkrétně my můžeme přispět k tomu, aby se situace zlepšila nebo aspoň nezhoršovala.

Vytvořili jsme si mapu klimaticky ohrožených míst v Tišnově. Její návrh jsme konzultovali s představiteli města a v mnoha bodech jsme se shodli na opatřeních, která je třeba udělat.

Z našich návrhů jsme se rozhodli realizovat úpravu biokoridoru, a vytvořit tak prostor pro větší pestrost rostlin a živočichů, kteří by tam mohli žít. Projekt by tak přispěl k ochraně přírody a životního prostředí tím, že by se zvýšila biodiverzita jeho prostředí. Dále biokoridor zlepšuje kvalitu vzduchu, zabraňuje erozi a zvyšuje retenci vody v krajině.

Výsledky našeho projektu budeme prezentovat na setkání týmů z celé České republiky 12. - 13. 6. 2023 v Praze.

Abychom seznámili ostatní spoluobčany nejen s naším projektem, ale i  s tím, proč to děláme, uspořádáme osvětovou akci pro tišnovské školy a veřejnost. Tato akce se bude konat 10. 5. 2023 od 9:30 do 12:30 hodin na náměstí Míru v Tišnově. Bližší informace o akci se dozvíte na plakátech.

Žáci a učitelé klimatického týmu

ze ZŠ Tišnov, Smíškova

Finančně podpořeno z prostředků programu EU-LIFE a Ministerstva životního prostředí. Projekt probíhá ve spolupráci s organizací Člověk v tísni.

Projekt Úprava biokoridoru je realizován za finanční podpory města Tišnova.