Úvod > O škole > Aktuality > Projektové odpoledne - Měříme lidské tělo

Projektové odpoledne - Měříme lidské tělo

Ve čtvrtek 10. února jsme si s žáky z VI. C. užili projektové odpoledne na téma Měříme lidské tělo.  Cílem projektu bylo seznámení dětí s významem měření lidského těla, posílení teamové spolupráce a prohloubení mezipředmětových vztahů fyziky a matematiky. V rámci tohoto projektu se žáci dozvěděli, jak důležité je měření lidského těla pro naše zdraví i v běžném životě a jaký má význam. Zároveň si vyzkoušeli ve skupinkách měřit svůj obvod hlavy, délku rozpažení, délku paže, výšku těla a délku chodidla. Všechny tyto parametry si žáci zaznamenávali do tabulky. Poté měli ve skupinách vždy vybrat nejvyššího a nejnižšího člena. Na závěr jsme společně porovnali naměřené výsledky a také je zaznamenali do tabulky na projektové tabuli a zhodnotili. Při měření jsme si užili hodně legrace a naučili jsme se, jak je důležité dodržovat pravidla měření, a to zejména přesnost, správné použití měřidla a jednotek měření.

Mgr. Lucie Kobzová a Mgr. Lenka Křipská