Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Robotika s 9.B

Robotika s 9.BDne 11.11. 2021 jsme s 9.B navštívili Městskou knihovnu Tišnov, kde se žáci seznámili s robotikou v praxi. Zpočátku bylo důležité pochopit barevně značené příkazy, podle kterých se roboti tzv. ozoboti řídili. Poté již žáci hravě zvládali malovat různé tratě s barevnými příkazy nebo správně doplnit barevné znaky do připravené trasy. Možné bylo i ozoboty vzhledově vylepšit pomocí vytištěných modelů z 3D tiskárny. Na vytvořených plánech se tak proháněl model tanku nebo třeba králíka. Při další návštěvě knihovny 25.11.2021 si žáci vyzkoušeli pokročilejší práci s různými roboty. Ti byli připojeni pomocí tabletu a aplikace, se kterou roboty ovládali. Možné bylo i využití vlastního mobilního zařízení. Žáci si tak mohli díky stažené aplikaci vyzkoušet nejen samotné ovládání, ale i postupné se učení programování. Někteří žáci si také ochotně svého robota nejprve z jednotlivých dílků složili a pak s úspěchem zkoušeli všechny jeho možné funkce a ovládání. Ke konci připraveného programu se již po knihovně prohánělo několik robotů, kteří občasně vydávali na povel zvuk nebo světelnou signalizaci. Děkujeme tímto Městské knihovně Tišnov za skvěle připravený výukový program a těšíme se na další. Zájemci o tento program (školy nebo veřejnost) se také mohou přihlásit přes webové stránky knihovny:  https://www.mktisnov.cz/kreativni-laborator/

Mgr. Jitka Štěpánová