Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Škola v přírodě

Škola v příroděPředešlé období covidové pandemie přerušilo všechny akce, na které se děti ve školním roce těší nejvíce, a to jsou školní výlety, školy v přírodě, divadelní představení, exkurze aj. Proto jsme se, poněkud netradičně, rozhodli uspořádat pro žáky šestého ročníku týdenní pobyt v přírodě. S napětím jsme očekávali, zda nám to tento rok opravdu vyjde a my budeme moci vyjet. Situace naštěstí byla příznivá, a tak se v týdnu 16.-20. 5. vypravili  žáci 6. A a 6. C do krásného prostředí Orlických hor do penzionu Na Statku. 

Vyjížděli jsme za teplého slunečného počasí, které nám, až na jeden den, vydrželo po celý týden. Na začátku pobytu byly děti na základě losu rozděleny do šesti družstev, ve kterých pak celý týden soutěžily. My učitelé jsme pro ně připravili celou řadu her a aktivit. Prvním úkolem družstva bylo vymyslet si svůj název, vlajku či symbol a složit básničku, ve které se musí objevit jména všech členů týmu. Děti se s tím popraly nad očekávání skvěle a my dospělí jsme zjistili, jaké máme ve škole skvělé básníky. 

Každý den ráno také probíhalo bodování pokojů. A tady nás čekalo asi největší překvapení celého pobytu. Kreativita některých neznala mezí, a tak na nás v pokojích čekaly neuvěřitelné výtvory z ručníků v podobě labutí, srdíček a květin, vycpané 3D postavy aj. Obzvlášť pokoje chlapců byly velmi nápadité. Sám pan majitel vše hodnotil slovy, že to tu ještě nebylo. 

Dopoledne jsme trávili učením, odpoledne pak bylo věnované výletům do okolí, hrám a soutěžím mezi jednotlivými týmy. Po večeři se děti vyřádily na místních sportovištích, nebo se účastnily programu, který si každá třída měla připravit pro tu druhou. Ve čtvrtek po obědě jsme všichni vyrazili na cestu k Zemské bráně. Prošli jsme se malebným údolím, které vyhloubila Divoká Orlice, a zastavili se, abychom se v řece osvěžili.

Na závěr celého pobytu proběhlo vyhodnocení soutěže družstev a bodování pokojů. Všichni účastníci pak dostali sladkou odměnu. 

Myslím si, že se nám pobyt vydařil. V pátek jsme se všichni vraceli sice unavení, ale v dobré náladě a plní zážitků.

                                                                                                   Mgr. Hana Eklová