Škola v přírodě

15.6.2018

Škola v přírodě žáků 4. tříd se konala v termínu 4.6. - 8.6. 2018. Probíhala v penzionu Horácko na Třech Studních. Zúčastnilo se jí 53 žáků, 2 učitelky, 2 vychovatelky a 1 zdravotnice. Žáci byli ubytováni ve čtyřlůžkových pokojích se sociálním zařízením. Jídlo měli 5x denně a pitný režim po celý den.

Tématem letošní školy v přírodě se stal středověk, který se vztahuje i k učivu vlastivědy. Děti byly rytíři a princezny, bydlely v komnatách, získávaly body na erby, kreslily rytířské erby a všechny hry se vázaly na středověk.

Dopoledne probíhalo vyučování v rozsahu 4 hodin denně s čtvrthodinovými přestávkami a jednou půlhodinovou přestávkou. Volno mezi vyučovacími hodinami mohly děti trávit v přírodě.

Během pobytu se konal orientační běh, hry v lese, hledání pokladu a výlet na Paseckou skálu.

Večer se děti pobavily u Kufru, Hodiny pravdy či středověkého divadla. Samy si také připravily program a zatančily si na diskotéce.

Škola v přírodě se velmi zdařila a děti si z ní odnesly spoustu zážitků. Nikdo neonemocněl ani se nezranil, všichni se vrátili v pořádku a spokojeni. Obě třídy se stmelily a vytvořila se nová přátelství.

Moc děkujeme p. Novotnému, p. Chlupovi a p. Fučíkovi za odvoz zavazadel, firmě Vitar za sponzorský dar a rodičům za věci na jarmark.

Mgr. Petra Křížová

Základní škola Tišnov, Smíškova, příspěvková organizace

Smíškova 840
666 01, Tišnov

Telefon : 549 415 163
Mobil : 724 278 791
zssmiskova@zssmiskova.cz


 

 

 

 

 


 

© 2013 ZŠ Smíškova | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU