Život ve škole se vrací do normálu … M-exkurze do Zoo Brno

18.6.2020

Dne 16. 6. 2020 jsme se vydali do ZOO Brno na matematickou exkurzi pořádanou JCMM Brno, z.s.p.o. v rámci projektu PolyGram.

Po cestě vlakem a trolejbusem jsme dorazili na místo. Spolu s žáky několika brněnských škol a naší průvodkyní jsme vystoupali okolo pavilonu opic až k exotáriu, kde nám David (autor matematických úloh zaměřených na zvířata) rozdal pracovní listy se zdánlivě jednoduchými úlohami. Zdání ale klamalo a mnohé příklady naše mozkové závity docela potrápily. Počítali jsme například, kolik by nás stálo živit párek tygrů nebo jak velký stisk má aligátor vážící 120 kg.

Dále jsme, už bez lektorky, pokračovali na Kalahari (africká vesnice a výběh žiraf) a tím se náš výlet chýlil ke konci. Sešli jsme pak k východu, poděkovali a rozloučili se s průvodkyní paní Janou, pracovnicí zoologické zahrady, která nám zprostředkovala výklad o zvířatech.

Zamířili jsme domů. Sice jsme se rozjeli opačným směrem, ale druhý pokus o návrat domů byl úspěšný a my se zdárně dostali na nádraží i do Tišnova.

Exkurze byla velice zajímavá, dověděli jsme se soustu nových informací jak o zvířatech, tak o matematice.

Za účastníky exkurze Marie Štěpanovská, Ema Hanušová, 8. B

 

 

Základní škola Tišnov, Smíškova, příspěvková organizace

Smíškova 840
666 01, Tišnov

Telefon : 549 415 163
Mobil : 724 278 791
zssmiskova@zssmiskova.cz
Datová schránka: mfr34yc


.

 

 

 

 


 

© 2013 ZŠ Smíškova | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU