Adaptační kurzy po žáky 6. ročníku

V termínech 17.-19.10. a 22.-24.10. proběhly v areálu DT Brumov, jako již každoročně, seznamovací pobyty pro žáky 6. ročníku. Děti z obou tříd doprovázeli jejich třídní učitelé a také pracovníci Centra Korálek - školní psycholožka a speciální pedagog, kteří zajišťovali program pobytů. Na žáky i jejich učitele čekal třídenní program plný aktivit a týmových her, jejichž smyslem bylo upevnění vztahů v nově vznikajícím kolektivu a vzájemné poznání žáků a jejich třídních učitelů. V některých disciplínách se mohly děti projevit dle vlastních schopností, v jiných bylo naopak efektivnější spolupracovat v týmu. Novinkou letošního programu byla lukostřelba, kterou přijeli představit členové TJ Sokol Tišnov. Vše bylo završeno nočním programem s opékáním špekáčků a tvorbou vlajky třídy, na které se společně podíleli všichni žáci. Po závěrečném úklidu a focení se účastníci spokojeně rozjeli ke svým domovům.
Adaptační pobyty hodnotíme velmi zdařile a všem šesťákům přejeme, ať jim jejich nadšení, aktivita a humor vydrží co nejdéle.

Mgr. Kristýna Janásová
Psycholožka Centra Korálek