Úvod > Žáci > Školní parlament

Školní parlament

Náš Školní parlament není jen obyčejný parlament jako ten v Praze. My organizujeme skvělé akce a také máme možnost otevřeně mluvit o různých problémech školy s jejím vedením.

Na rozdíl od skutečného parlamentu ten náš má úspěch.

Většina společného působení je zábavná. Nebaví nás celý rok sedět jen v lavici a nečinně se na sebe dívat. Pojďte a užijte si s námi krásné a pohodové akce plné nabitých programů.

Naše heslo zní:

"Za člověka nemluví slova, ale činy."

Štítky:

Aktovka je nuda

Novinka mezi netradičními dny Školního parlamentu Aktovka je nuda se uskutečnila ve středu 19. dubna. Akce spočívala v tom, že si každý vzal do školy jiné zavazadlo než tradiční aktovku. Někdo si přivezl učení na trakaři, či ve vozíku, jiní  ho přinesli v přepravce pro kočky či nákupním košíku.

Dan naruby

V týdnu 13. až 17. února na naší škole proběhla tradiční akce ŠP zvaná Den naruby, ve které si členové školního parlamentu  vyzkoušeli, jaké to je sedět tzv. za katedrou a učit žáky z naší školy. Vyučovali matematiku, angličtinu, zeměpis, odvážnější i tělocvik.

Filmový den

Dne 9. března parlament uspořádal Filmový den. Průvod filmových masek proběhl ve velké tělocvičně. Děti se v hojném počtu oblékly do kostýmů svých oblíbených filmových postav. K vidění byly čarodějnice, princezny, superhrdinové, indiáni, detektivové i pokémoni.

Jarně-velikonoční výzdoba

Vyhodnocení tradiční akce o nejkrásněji vyzdobené třídy se konalo  28. března.

Návštěva farmy v Nelepeči a sdílené kuchyně v Tišnově

V úterý 4. dubna 2023 se naše škola ZŠ Smíškova zúčastnila setkaní parlamentů na ekologické farmě v Nelepeči. Na farmě jsme si ukázali, jak se vyrábí sýr, podívali jsme se, jak tam žijí jejich krávy a následně jsme sýr i ochutnali.

Návštěva spřátelené školy Labyrint Brno

V pátek 14. dubna jsme se já a další dvě zástupkyně parlamentu zúčastnily spolu s učitelským doprovodem výměnné výuky na soukromé škole Labyrint. Navštívily jsme 1 hodinu občanské výchovy a 2 hodiny dějepisu.

Teambuilding

V pátek 30.9. se noví i stávající členové Školního parlamentu zúčastnili již tradičního teambuildingu. Zahráli si několik seznamovacích a stmelovacích her, naučili se a vyzkoušeli si vše důležité ohledně organizace školních akcí včetně propagace na plakátech a v rozhlase.