Úvod > Žáci > Školní parlament

Školní parlament

Náš Školní parlament není jen obyčejný parlament jako ten v Praze. My organizujeme skvělé akce a také máme možnost otevřeně mluvit o různých problémech školy s jejím vedením.

Na rozdíl od skutečného parlamentu ten náš má úspěch.

Většina společného působení je zábavná. Nebaví nás celý rok sedět jen v lavici a nečinně se na sebe dívat. Pojďte a užijte si s námi krásné a pohodové akce plné nabitých programů.

Naše heslo zní:

"Za člověka nemluví slova, ale činy."

Štítky:

Nejkrásnější jarně vyzdobená třída

S přicházejícím jarem a Velikonocemi se v první půlce dubna na Smíškové tradičně uskutečnila soutěž o nekrásněji jarně ( velikonočně) vyzdobenou třídu. Porota složená z členů parlamentu vybrala tyto nej třídy: 1. stupeň 1. místo 4.A 2. místo 2.B 3. místo 5.B 2.stupeň 1.místo 9.B 2.místo 7.C 3.místo 7.B

Den „naruby“

Akce probíhala v týdnu od 21.3. do 25.3. Členové ŠP si mohli na jednu hodinu vyzkoušet roli učitelů ve vybraných třídách 1. i 2. stupně. Členové ŠP se na tuto akci poctivě připravili a u svých spolužáků měli velký úspěch. Získali také mnoho nových a zajímavých zkušeností a možná trochu jiný pohled na učitelskou profesi.

SETKÁNÍ ŠKOLNÍCH PARLAMENTŮ V LOMNICI

V pátek 4. března 2022 se uskutečnil další sraz školních parlamentů. Tentokrát se setkalo 5 žákovských parlamentů v ZŠ Lomnice. Celé setkání začalo představením škol a jejich parlamentů pomocí prezentací. Poté nás žáci ZŠ Lomnice provedli areálem školy. Školu mají opravdu velkou a hezkou.

Valentýnská pošta

Školní parlament poprvé zorganizoval akci ke svátku sv. Valentýna s názvem  ,,Valentýnská pošta“.

Barevný týden

Do akce se mohl zapojit každý ze školy ZŠ Smíškova. Dokonce se zúčastnily i paní kuchařky a uklízečky. Tady jsou barvy, do kterých jsme se oblékali.

Vánoční výzdoba tříd a soutěž o nejhezčí a nejoriginálnější baňku

V úterý 22. prosince proběhlo vyhodnocení vánoční výzdoby ve třídách a vyhodnocení nejkrásnějších a nejoriginálnějších třídních baněk. Výzdobu tříd hodnotili členové parlamentu a nej třídní baňky vybírala odborná porota z řad učitelů.

HALLOWEEN

V úterý 2. listopadu se konal ve škole halloweenský karneval. Žáci, kteří přišli v kostýmech nebo s nějakým strašidelným doplňkem, se mohli zúčastnit “průvodu masek”, který začínal před ředitelnou a končil u jídelny.

SEZNAMOVACÍ AKCE ŠKOLNÍHO PARLAMENTU

V úterý 26.října se 3. - 5. vyučovací hodinu konala seznamovací akce pro členy školního parlamentu. Zúčastnilo se 30 žáků. První aktivita byla si popovídat si s ostatními o jejich zálibách a názorech a tím se lépe poznat. Poté následoval workshop o tvoření plakátů a propagaci školních akcí.