Úvod > Žáci > Školní parlament

Školní parlament

Náš Školní parlament není jen obyčejný parlament jako ten v Praze. My organizujeme skvělé akce a také máme možnost otevřeně mluvit o různých problémech školy s jejím vedením.

Na rozdíl od skutečného parlamentu ten náš má úspěch.

Většina společného působení je zábavná. Nebaví nás celý rok sedět jen v lavici a nečinně se na sebe dívat. Pojďte a užijte si s námi krásné a pohodové akce plné nabitých programů.

Naše heslo zní:

"Za člověka nemluví slova, ale činy."

Štítky:

Novější 1

Valentýnská pošta 2024

Ve středu 14. 2. se ve škole uskutečnila tradiční a oblíbená akce Valentýnská pošta, ve které mohl kdokoliv hodit do krabice nějaký přátelský či milostný vzkaz. Tyto vzkazy pak na Valentýna roznesli pošťáci žákům do tříd. Pár jich tam měli i učitelé. Akce byla za nás moc povedená, protože krabice byla skoro celá naplněná. T. Pilný, 8.A

Nejhezčí perníček 2023

V prosinci proběhla celoškolní soutěž Školního parlamentu o nejhezčívlastnoručně vyrobený perníček. Spočívalo to v tom, že každý sámdoma, nebo s malinkou pomocí dospělého upekl a nazdobil doma či veškole svůj perníček. Ve čtvrtek 21.12. se vyhlašovaly výsledky v rámciakce Smíškova má vánoční talent.

Smíškova má vánoční talent 2023

Ve čtvrtek  21. prosince 2023 se na naší škole konal třetí ročník soutěže Smíškova má vánoční talent. Hlavou akce byla paní učitelka Kmentová se společnou pomocí žáků ze Školního parlamentu. Dětí se zapojilo mnoho a mohli jsme vidět spoustu vystoupení.

Halloweenský průvod 2023

V úterý 7.11. se u nás ve škole konal Halloweenský průvod. Začínal u sborovny u postupně obešel celou školu. Průvod zářil všemožnými maskami a kostýmy, dokonce i někteří učitelé se zapojili do průvodu se svými kostýmy.

Pyžamový den 2023

Ve středu 18.10. proběhla již tradiční akce Pyžamový den. V tento den jsme měli za úkol se sejít a strávit dopolední vyučování v pyžamech, županech, papučkách a dalších spacích modelech. Nechyběla přehlídka spacích úborů v malé tělocvičně. Zúčastnila se opět spousta dětí, ale i učitelů. Akce byla velmi úspěšná. Fotky vypovídají za vše. A. Hoblíková

Aktovka je nuda

Novinka mezi netradičními dny Školního parlamentu Aktovka je nuda se uskutečnila ve středu 19. dubna. Akce spočívala v tom, že si každý vzal do školy jiné zavazadlo než tradiční aktovku. Někdo si přivezl učení na trakaři, či ve vozíku, jiní  ho přinesli v přepravce pro kočky či nákupním košíku.

Dan naruby

V týdnu 13. až 17. února na naší škole proběhla tradiční akce ŠP zvaná Den naruby, ve které si členové školního parlamentu  vyzkoušeli, jaké to je sedět tzv. za katedrou a učit žáky z naší školy. Vyučovali matematiku, angličtinu, zeměpis, odvážnější i tělocvik.

Filmový den

Dne 9. března parlament uspořádal Filmový den. Průvod filmových masek proběhl ve velké tělocvičně. Děti se v hojném počtu oblékly do kostýmů svých oblíbených filmových postav. K vidění byly čarodějnice, princezny, superhrdinové, indiáni, detektivové i pokémoni.

Jarně-velikonoční výzdoba

Vyhodnocení tradiční akce o nejkrásněji vyzdobené třídy se konalo  28. března.

Návštěva farmy v Nelepeči a sdílené kuchyně v Tišnově

V úterý 4. dubna 2023 se naše škola ZŠ Smíškova zúčastnila setkaní parlamentů na ekologické farmě v Nelepeči. Na farmě jsme si ukázali, jak se vyrábí sýr, podívali jsme se, jak tam žijí jejich krávy a následně jsme sýr i ochutnali.

Návštěva spřátelené školy Labyrint Brno

V pátek 14. dubna jsme se já a další dvě zástupkyně parlamentu zúčastnily spolu s učitelským doprovodem výměnné výuky na soukromé škole Labyrint. Navštívily jsme 1 hodinu občanské výchovy a 2 hodiny dějepisu.

Smíškova má vánoční talent

Dne 21.12. se uskutečnila ve velké tělocvičně akce Smíškova má vánoční talent, která byla pořádána skupinou členů Školního parlamentu.

Novější 1