Úvod > O škole > Projekty > Erasmus+

Klíčová akce 1 – projekt mobilit

Naše škola získala akreditaci v rámci projektu Erasmus+, která nám umožňuje realizovat mobility pedagogických pracovníků a žáků až do konce roku 2027.

Již jsme uskutečnili tyto vzdělávací aktivity: jazykové a metodické kurzy na Maltě, outdoorové kurzy ve Švédsku a Španělsku, stínování ve škole pro nadané žáky (CENADA), žákovské pobyty a stínování na partnerské škole v Novo Město ve Slovinsku, jazykový pobyt v Irsku, stínování na Montessori škole ve Francii. V roce 2024 proběhnou žákovské mobility do Finska a Estonska.

Zkušenosti z pobytů sdílíme s pedagogickým sborem a se žáky na pravidelných setkáních, která jsou otevřená i široké veřejnosti. Aktuální informace naleznete vždy na facebookových stránkách školy.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Klíčová akce 2 – Projekt LIRE

V době od 1. 9. 2020 do 31. 10. 2022 na naší škole probíhal projekt LIRE v rámci klíčové akce 2 programu Erasmus+. Projekt se soustředil na podporu extenzivního čtení ve výuce i mimo ni, rozvoj jazykových dovedností žáků a zlepšení didaktických kompetencí učitelů anglického jazyka. Do projektu byly zapojené tři univerzity (Masarykova univerzita v Brně, Univerzita Adama Miczkiewicze v Poznani a Prešovská univerzita), tři základní školy a nakladatelství Josef Raabe Slovensko. Po ukončení projektu jsme na naší škole vybudovali čtenářský koutek v rámci udržitelnosti projektu LIRE. Zároveň jsme uskutečnili pro žáky šestého a devátého ročníku dvě dílny zaměřené na práci s knihou v anglickém jazyce. Tyto dílny vedla Mgr. Lucie Podroužková, Ph.D, se kterou jsme na projektu po celou dobu intenzivně spolupracovali. Více informací o projektu a jeho výstupy najdete zde: https://projectlire.com/domovcz/.

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií.

Udělená akreditace.png