Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6
INFORMACE pro rodiče předškoláků
7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Abeceda peněz

Abeceda penězTřída 4. C ze ZŠ Smíškova dostala od České spořitelny nabídku zapojit se do zážitkového programu s názvem Abeceda peněz, který má žákům přiblížit hospodaření s penězi a má prohloubit znalosti a dovednosti v oblasti finanční gramotnosti.

Program se skládal z teoretické a praktické části. V té teoretické se žáci naučili základní pojmy z oblasti financí. Praktickou část představovala příprava a realizace školního jarmarku.

Nabídka se dětem zalíbila a s chutí se vrhly do příprav. Vytvořily svoji firmu Křížáci 4.C,  zvolily si finančního ředitele a domluvily se na rolích pro jednotlivé členy firmy.

Po absolvování teoretické části se třída pustila do plánování hospodaření s penězi a do vytváření výrobků. Na materiál a potřebné výdaje získali žáci počáteční kapitál 3 000,-Kč, který bylo na konci akce nutné splatit. 

Během několika měsíců usilovné práce se dětem podařilo vyrobit mnoho pěkných a originálních výrobků, které bylo možné zakoupit jak v e-shopu, tak na závěrečném jarmarku. Ten se konal 9. 5. v prostorách ZŠ Smíškova, kde si děti připravily prodejní stánky s vlastnoručně vyrobeným zbožím a občerstvením. Jarmarku se zúčastnilo mnoho žáků školy, učitelů, rodičů a dalších pozvaných. Podařilo se prodat většinu výrobků. Velký úspěch mělo i bohaté občerstvení.

Děti si celý den velmi užily a velkou radost měly z utržených peněz, za které vyrazí do zábavního parku v Brně a zbytek věnují útulku pro psy.

Poděkování zaslouží všichni, kteří se na přípravě akce podíleli. Děkujeme také za podporu rodičů a vedení školy. Největší dík patří České spořitelně, která umožnila žákům 4. C vstoupit do světa financí a získat cenné zkušenosti s podnikáním.

 

                                                                                         

Za firmu Křížáci 4. C

                                                                                              

Petra Křížová