Úvod > O škole > Aktuality > Abeceda peněz- akce Kup si štrúdl

Abeceda peněz- akce Kup si štrúdl

V říjnu čtvrté ročníky navštívila paní Lenka Krejčířová z České spořitelny a představila nám projekt Abeceda peněz. Tento interaktivní program pomáhá čtvrťákům přijít na kloub penězům, seznámí je s hospodařením, rozpočtem i tím, že vydělat peníze nemusí být snadné.

Podobně jako děti v interaktivním příběhu jsme se i my ze 4. A a 4.B pustili do práce. Cílem bylo vytvořit akci, která bude mít ziskový rozpočet. A tak vznikla akce “Kup si štrúdl”. Žáci nejprve diskutovali nad plánováním rozpočtu a samotnou realizací projektu. Pak přišla na řadu propagace - vytvořili jsme plakáty a prezentovali akci ve třídách 1. stupně. Pečení i prodej probíhaly ve dvou dnech. Celkem jsme upekli 28 nohavic štrúdlu a uspokojili zájem všech dětí ze 1. stupně (i některých učitelů).

Prodejem to ale nekončilo, ještě bylo pochopitelně třeba vše vyúčtovat a zjistit, zda se cíl naplnil, či ne. Všichni žáci ze zmíněných čtvrtých tříd se do akce pustili naplno. Pracovali ve skupinách, překonali všechny překážky a zdárně naplnili vytyčený cíl.

Věřím, že si všichni odnesli cenné zkušenosti.

Mgr. Irena Uhmannová