Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Akce klimatického týmu na náměstí

Akce klimatického týmu na náměstíVe středu 10.5.2023 proběhla na náměstí v Tišnově osvětově vzdělávací akce na podporu ochrany klimatu, která byla završením celoročního projektu klimatického týmu z řad žáků 2.stupně ZŠ Tišnov, Smíškova. Ten byl realizován pod záštitou Člověka v tísni a za spolupráce MAS Brána Vysočiny, města Tišnova, krajinného manažera ing. Kováře a obce Vohančice. Všem děkujeme za spolupráci a dík patří i sponzorům, kteří nám dodali materiál na stavbu přírodních prvků ve Vohančicích - Pila Kupka s.r.o. a Bernardinum s.r.o. 

Dopoledne 10.5. 2023 jsme připravili pro účastníky akce 10 stanovišť, na kterých plnili úkoly související s klimatickou změnou, seznámili se s pojmy biodiverzita a biokoridor a jejich významem pro život a klimatickou změnu. Náměstí bylo plné žáků tišnovských škol a veřejnosti. Podívat se a splnit úkoly přišel i pan místostarosta Ing. Karel Souček a paní  radní PhDr. Irena Ochrymčuková. Ohlasy dětí byly velmi pozitivní. Doufejme, že si každý z nich odnesl kromě osvědčení také povědomí o tom, že se o svoje klima musíme starat.

klima logo.PNG

Finančně podpořeno z prostředků programu EU-LIFE a Ministerstva životního prostředí. Projekt probíhá ve spolupráci s organizací Člověk v tísni. 

Projekt je realizován za finanční podpory města Tišnova.