Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Evropský týden mobility 2022 - vyhodnocení soutěže tříd

Evropský týden mobility 2022 - vyhodnocení soutěže třídJak jste již byli informováni, naše základní škola se i letos rozhodla zapojit se do ETM soutěží tříd spojenou se statistickým šetřením způsobu dopravy žáků do školy. 

Skupinky složené ze žáků devátého ročníku zjišťovaly během pěti dnů Evropského týdne mobility způsob dopravy svých spolužáků celkem ve 24 třídách. Každá skupinka prezentovala svým respondentům šetření cíl kampaně a společně diskutovali o tom, jak zlepšit kvalitu života podporou tzv. čisté mobility. 

Po sesbírání cenných statistických dat následovalo jejich zpracování. Nejdříve deváťáci společně vyhodnotili v rámci jednotlivých tříd zastoupení sledovaných způsobů dopravy a přidělili jim bodového ohodnocení. Poté určili jejich změnu oproti prvnímu dnu šetření a sestavili pořadí v jednotlivých dnech. Na základě výpočtu výsledného skóre dopadla soutěž tříd následovně:

 

  1. místo – VIII.  B

  2. místo - I.  A

  3. místo - IV.  B

Děkujeme všem, kteří se zapojili do projektu, a vítězným třídám gratulujeme!

Spousta z nás však udělala alespoň malinký krůček ke změně k lepšímu a doufám, že se nám ji podaří udržet co nejdéle.

 

V Tišnově 30. 9. 2022                                                                             Za celý realizační tým Lenka Křipská