Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6
INFORMACE pro rodiče předškoláků
7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze Pavilon Anthropos, čtvrté ročníky

Exkurze Pavilon Anthropos, čtvrté ročníkyVe čtvrtých ročnících už od září objevujeme, zkoumáme a poznáváme období pravěku, to jak lidé vypadali, jak žili, co lovili, jak tvořili, nad čím mohli přemýšlet. Se svými získanými znalostmi jsme se vypravili v úterý 4. 10. do brněnského Pavilonu Anthropos, který je na tuto dobu mezi muzei odborníkem. V areálu jsme s průvodcem zhlédli stálou expozici O původu člověka a vzniku kultury. Dozvěděli jsme se legendu nejstaršího kosterního nálezu ženy jménem Lucy. Ohromila nás kopie nástěnných maleb z Altamiry. Byli jsme překvapeni, že lidé dřív byli mnohem menšího vzrůstu a velmi brzy umírali a že i na obyčejný zánět zubu se v pravěku mohlo zemřít. Navštívili jsme také výstavu Nejstarší šperky a ozdoby těla, kde byl k vidění originál Věstonické venuše v celé své kráse. 

A už tradičně ke konci prohlídky jsme se společně vyfotili u mamuta. Celou výpravu do Brna jsme si užili a odjížděli jsme s novými vědomostmi a zážitky.

 

                                                         Mgr. Irena Uhmannová