Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6
INFORMACE pro rodiče předškoláků
7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Mezinárodní spolupráce na ZŠ Smíškova

Mezinárodní spolupráce na ZŠ SmíškovaNa Základní škole Tišnov, Smíškova,  jsme v období od 31. 12. 2021 do 30. 6. 2023 realizovali projekt Rozvíjej se s Erasmem+ v rámci programu Erasmus+. Během 18 měsíců se celkem osm zástupců z řad učitelů, asistentů a vychovatelek vypravilo do jedné z evropských zemí, aby zde nasbírali zkušenosti a inspiraci do výuky. Zúčastnili jsme se celkem pěti jazykových a metodických kurzů na Maltě, učili jsme se principům outdoorové výuky ve Švédsku a ve Španělsku, inspirovali jsme se také v Montessori škole ve Francii. Kromě toho na naši školu zavítali učitelé a žáci ze Slovinska a Estonska. Zahraniční učitelé u nás stínovali práci českých vyučujících. Estonské a slovinské děti se na týden stali součástí výuky a pracovali s novými spolužáky na nejrůznějších projektech. Naše škola se díky tomu otevřela novým možnostem mezinárodní spolupráce.

Dalším krokem, který se vybízel, aby mohla mezinárodní spolupráce pokračovat, a neskončila posledním červnovým dnem tohoto roku, bylo podání žádosti o akreditaci naší školy. Za tímto účelem jsme vypracovali plán rozvoje školy a definovali jsme, jak mobility přispějí k naplnění cílů, kterých chceme dosáhnout. Záměrem bylo posunout školu o úroveň výš stran modernizace výukového procesu, jazykového vzdělávání a outdoorové výuky, a také získat možnost participovat v programu v celém programovém období, tj. až do roku 2027.

Akreditace nám byla udělena a nový projekt se rozběhl od 1. 6. 2023. Zahraniční zkušenost jsme chtěli zprostředkovat i našim žákům, proto jsme 5. 6. 2023 vypravili sedm žáků devátých ročníků do obce Novo Mesto ve Slovinsku. Žáci zde po dobu dvou týdnů poznávali slovinský vzdělávací systém, rozvíjelo se u nich kulturní povědomí a porozumění, navázali nová přátelství. Pochvalovali si intenzivní vystavení se anglickému jazyku, příjemné prostředí ve škole, otevřenost a vřelé přijetí. Pokud by dnes po návratu udělali něco jinak, zůstali by déle.

V září 2023 vyšleme dalších 12 dětí z pátých a sedmých tříd na tutéž školu. Předběžně také plánujeme uskutečnit výjezd do Estonska a snad se rozvine i spolupráce ve Finsku. Už se těšíme na další nové poznatky a zážitky.

Projekt a veškeré mobility jsou spolufinancovány Evropskou unií.

Na Základní škole Tišnov, Smíškova,  jsme v období od 31. 12. 2021 do 30. 6. 2023 realizovali projekt Rozvíjej se s Erasmem+ v rámci programu Erasmus+. Během 18 měsíců se celkem osm zástupců z řad učitelů, asistentů a vychovatelek vypravilo do jedné z evropských zemí, aby zde nasbírali zkušenosti a inspiraci do výuky. Zúčastnili jsme se celkem pěti jazykových a metodických kurzů na Maltě, učili jsme se principům outdoorové výuky ve Švédsku a ve Španělsku, inspirovali jsme se také v Montessori škole ve Francii. Kromě toho na naši školu zavítali učitelé a žáci ze Slovinska a Estonska. Zahraniční učitelé u nás stínovali práci českých vyučujících. Estonské a slovinské děti se na týden stali součástí výuky a pracovali s novými spolužáky na nejrůznějších projektech. Naše škola se díky tomu otevřela novým možnostem mezinárodní spolupráce.

Dalším krokem, který se vybízel, aby mohla mezinárodní spolupráce pokračovat, a neskončila posledním červnovým dnem tohoto roku, bylo podání žádosti o akreditaci naší školy. Za tímto účelem jsme vypracovali plán rozvoje školy a definovali jsme, jak mobility přispějí k naplnění cílů, kterých chceme dosáhnout. Záměrem bylo posunout školu o úroveň výš stran modernizace výukového procesu, jazykového vzdělávání a outdoorové výuky, a také získat možnost participovat v programu v celém programovém období, tj. až do roku 2027.

Akreditace nám byla udělena a nový projekt se rozběhl od 1. 6. 2023. Zahraniční zkušenost jsme chtěli zprostředkovat i našim žákům, proto jsme 5. 6. 2023 vypravili sedm žáků devátých ročníků do obce Novo Mesto ve Slovinsku. Žáci zde po dobu dvou týdnů poznávali slovinský vzdělávací systém, rozvíjelo se u nich kulturní povědomí a porozumění, navázali nová přátelství. Pochvalovali si intenzivní vystavení se anglickému jazyku, příjemné prostředí ve škole, otevřenost a vřelé přijetí. Pokud by dnes po návratu udělali něco jinak, zůstali by déle.

V září 2023 vyšleme dalších 12 dětí z pátých a sedmých tříd na tutéž školu. Předběžně také plánujeme uskutečnit výjezd do Estonska a snad se rozvine i spolupráce ve Finsku. Už se těšíme na další nové poznatky a zážitky.

Projekt a veškeré mobility jsou spolufinancovány Evropskou unií.

 

eurologo.png