Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23
Oslavy 70. výročí školy
24
Oslavy 70. výročí školy
25
Oslavy 70. výročí školy
26
Oslavy 70. výročí školy
27
Oslavy 70. výročí školy
28
Oslavy 70. výročí školy
29
Oslavy 70. výročí školy
30
Oslavy 70. výročí školy
31
Oslavy 70. výročí školy
1
Oslavy 70. výročí školy
2
Oslavy 70. výročí školy
3
Oslavy 70. výročí školy
4
Oslavy 70. výročí školy
5
Oslavy 70. výročí školy
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Ohlédnutí za akcí „Off-line týden aneb kam nás nohy donesou“

Ohlédnutí za akcí „Off-line týden aneb kam nás nohy donesou“Datum konání:
17.5.2021

Vzhledem k dlouhotrvající online výuce jsme se rozhodli uspořádat po Velikonocích týden s názvem "Offline distanční výuka aneb kam nás nohy donesou". Inspiraci k této akci jsme získali z deblínské školy, která to vymyslela, s úspěchem vyzkoušela jako první a podělila se s námi o nadšenou zpětnou vazbu svých dětí.

Také u nás se nakonec zapojila celá škola. A jak to vlastně všechno probíhalo?

Nejprve učitelé dali dohromady náměty na úkoly v přírodě, ze kterých potom realizační tým sestavil pracovní listy a záznamový arch s aktivitami na každý den od úterý do pátku.

Děti se denně vydávaly ze svého domu směrem do přírody, "kam je nohy donesly za 30 minut chůze". Po cestě a na cílovém místě plnily zadané úkoly z různých předmětů, které si zaznamenávaly do archů a některé dokumentovaly fotografiemi.

V tomto týdnu tedy neprobíhala online výuka v Google učebnách. Děti tak měly prostor věnovat se plně projektu a zároveň si odpočinout od počítačů. Výsledky získané během tohoto týdne potom použily při online výuce v následujícím týdnu.

Věřím, že tento netradiční týden byl pro naše žáky nejen vítaným zpestřením, ale také příležitostí k návratu k našim přírodním kořenům, k rozvinutí badatelského nadšení a budování kladného vztahu k přírodě v okolí svého bydliště.

Podle ohlasů z jednotlivých tříd převažovalo kladné hodnocení celé akce a chuť si něco podobného opět někdy zopakovat.

A to vše i navzdory počasí, které bylo vskutku "aprílové" - dokonce i se sněhem!

Environmentální koordinátorka

Alena Jankovská