Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Ohlédnutí za akcí „Off-line týden aneb kam nás nohy donesou“

Ohlédnutí za akcí „Off-line týden aneb kam nás nohy donesou“Datum konání:
17.5.2021

Vzhledem k dlouhotrvající online výuce jsme se rozhodli uspořádat po Velikonocích týden s názvem "Offline distanční výuka aneb kam nás nohy donesou". Inspiraci k této akci jsme získali z deblínské školy, která to vymyslela, s úspěchem vyzkoušela jako první a podělila se s námi o nadšenou zpětnou vazbu svých dětí.

Také u nás se nakonec zapojila celá škola. A jak to vlastně všechno probíhalo?

Nejprve učitelé dali dohromady náměty na úkoly v přírodě, ze kterých potom realizační tým sestavil pracovní listy a záznamový arch s aktivitami na každý den od úterý do pátku.

Děti se denně vydávaly ze svého domu směrem do přírody, "kam je nohy donesly za 30 minut chůze". Po cestě a na cílovém místě plnily zadané úkoly z různých předmětů, které si zaznamenávaly do archů a některé dokumentovaly fotografiemi.

V tomto týdnu tedy neprobíhala online výuka v Google učebnách. Děti tak měly prostor věnovat se plně projektu a zároveň si odpočinout od počítačů. Výsledky získané během tohoto týdne potom použily při online výuce v následujícím týdnu.

Věřím, že tento netradiční týden byl pro naše žáky nejen vítaným zpestřením, ale také příležitostí k návratu k našim přírodním kořenům, k rozvinutí badatelského nadšení a budování kladného vztahu k přírodě v okolí svého bydliště.

Podle ohlasů z jednotlivých tříd převažovalo kladné hodnocení celé akce a chuť si něco podobného opět někdy zopakovat.

A to vše i navzdory počasí, které bylo vskutku "aprílové" - dokonce i se sněhem!

Environmentální koordinátorka

Alena Jankovská