Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9
Jarmark
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
15. ročník Memoriálu Ivo Medka
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyceKdyž se řekne čeština, většině z nás se vybaví nepříliš oblíbená vyjmenovaná slova, předpony s/z, které nám jen Ztěžují život, a velké množství pravopisných vÝjimek, na něž jsme již dávno zapoMNĚli. Olympiáda z českého jazyka však cílí na něco jiného. Jde o hru se slovy a jejich významy, vhodnou volbu formulací v daném kontextu a celkově nás nutí přemýšlet o jazyce jinak, více do hloubky. 

Poslední listopadovou středu si to více než 40 žáků 8. a 9. tříd naší školy mělo možnost na vlastní kůži vyzkoušet. Tradičně byla olympiáda rozdělena na 2 šedesátiminutové bloky. První prověřoval gramatické dovednosti a druhý schopnost každého napsat vlastní souvislý text. Někteří byli formou otázek zaskočeni, jiní se nenechali nezvyklými úkoly odradit a bojovali s vervou až do úplného závěru. 

Ač byly síly na prvních příčkách velmi vyrovnané, zvítězila nakonec zkušenost a o něco větší češtinářský rozhled 9. ročníku. Pomyslná zlatá medaile připadla Viktorii Hančíkové (9.B), druhé místo si právem zasloužila Michaela Poulová (9.A) a o třetí stupínek se spravedlivě podělila děvčata – Karolína Januszová (9.A) a Lenka Václavková (9.B). Nemůžeme však nezmínit Alenu Veselkovou a Helenu Štouračovou z 8.A, které významně šlapaly deváťačkám na paty a vítězné umístění je minulo o pouhý bod. Do budoucna ale zůstávají našimi „želízky v ohni“.

Všem výše jmenovaným gratulujeme a Viky s Míšou přejeme mnoho úspěchů i v okresním kole!

Češtině zdar!

Mgr. Veronika Taušová