Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9
Jarmark
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
15. ročník Memoriálu Ivo Medka
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Projektové odpoledne - Měříme lidské tělo

Projektové odpoledne - Měříme lidské těloVe čtvrtek 10. února jsme si s žáky z VI. C. užili projektové odpoledne na téma Měříme lidské tělo.  Cílem projektu bylo seznámení dětí s významem měření lidského těla, posílení teamové spolupráce a prohloubení mezipředmětových vztahů fyziky a matematiky. V rámci tohoto projektu se žáci dozvěděli, jak důležité je měření lidského těla pro naše zdraví i v běžném životě a jaký má význam. Zároveň si vyzkoušeli ve skupinkách měřit svůj obvod hlavy, délku rozpažení, délku paže, výšku těla a délku chodidla. Všechny tyto parametry si žáci zaznamenávali do tabulky. Poté měli ve skupinách vždy vybrat nejvyššího a nejnižšího člena. Na závěr jsme společně porovnali naměřené výsledky a také je zaznamenali do tabulky na projektové tabuli a zhodnotili. Při měření jsme si užili hodně legrace a naučili jsme se, jak je důležité dodržovat pravidla měření, a to zejména přesnost, správné použití měřidla a jednotek měření.

Mgr. Lucie Kobzová a Mgr. Lenka Křipská