Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Spolupráce s Městskou knihovnou Tišnov

Spolupráce s Městskou knihovnou TišnovAby si děti učivo lépe pamatovaly, snažíme se propojovat nově získávané informace, jak se dá. I proto jsme oslovili městskou knihovnu, aby pro naše děti připravila workshopy, které by zapadaly do našich „plánů“.

Pro šestý ročník si paní Edita Hečová připravila téma starých řeckých bájí a pověstí. Žáci si např. vyzkoušeli, jak se vyhledávají knihy v online katalogu a následně v regálech dětského oddělení, seznámili se blíže s příběhem udatného Herakla a mohli porovnat komiksovou verzi bájí s klasikou Eduarda Petišky.

Sedmáci se dozvěděli zajímavé informace ze života J. R. R. Tolkiena a zkusili popustit uzdu své fantazii při psaní a dokončování fantasy příběhů.

Osmáci byli přítomni procesu, jak se tvoří plnohodnotný příběh a jaké části by měl obsahovat, pokud má posluchače či čtenáře zaujmout, vzbudit v něm emoce i otázky k zamyšlení. To vše jim přiblížil profesionální vypravěč příběhů Martin Hak.

Děkujeme všem za kreativní přístup a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. M. Mikulášková