Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Vodácký kurz 8. ročníku

Vodácký kurz 8. ročníkuV naší škole se plavíme na pomyslné zaoceánské lodi, která nás veze po celý školní rok. Letos jsme však tuto plavbu proměnili v realitu, kdy školním logem zvěčněný parník nahradily nafukovací rafty. 

Celý vodácký kurz začal nedělní dobrodružnou cestou vlakem z tišnovského nádraží. Po více jak čtyřhodinovém cestovním maratonu jsme dorazili do kempu, který nesl jméno U kouzelníka. Jak už napovídá název, opravdu se jednalo o kouzelné místo, a to především malebnou přírodou, která celé údolí řeky Sázavy doprovází. Program prvního dne začal intenzivní přípravou tábořiště a stavěním stanů, které se nám staly domovem pro nejbližší tři noci. Večerní program jsme doprovodili nejrůznějšími hrami a nemohlo chybět ani opékání špekáčků. 

Všichni však netrpělivě vyhlíželi druhý den, kdy jsme měli poprvé nasednout do raftů. Brzy ráno následovalo balení stanů a všech věcí, které jsme museli naložit do přistaveného auta. Toto auto nám bylo pomocníkem při převozu velké bagáže a stanového městečka. Vždy na nás čekalo v následujícím kempu, kde došlo k opětovnému postavení stanů a vybalení věcí. Konečně nastal čas nalodit se do raftů připravených agenturou Povoda a po krátkém zaškolení jsme už začali zdolávat první metry Sázavy. Náš strat byl doprovázen lehkým deštěm, který nám však nezkazil náladu. Brzy se ukázalo sluníčko a se zvládnutím prvního jezu pak nabraly všechny posádky potřebné sebevědomí a poklidnou plavbou po proudu zakončily první etapu v krásném Českém Šternberku. 

Zde nás další den čekala prohlídka místního hradu. Po ní a po rychlém balení jsme opět vyrazili vstříc novým zážitkům na vodě. Tentokrát byla plavba doplněna o nejrůznější vodácké hry, které nenechaly ani jednu posádku suchou. Naším cílem se pro tento den stal kemp v Ledečku, kde na nás čekal tradiční kolotoč vybalování věcí, stavění stanů a následné přípravy na spánek. Nechyběla ani celá řada sportovních her a závěrečný táborák s kytarou. 

 Poslední den kurzu jsme si kromě naučeného balení vyzkoušeli i sjezd divoké vody na čas, jelikož nás na vodě popoháněl odjezdu vlaku domů. Všechny lodě celou situaci zvládly a úspěšně dopluly až do Sázavy, odkud jsme se vypravili zpět do Tišnova. Domů tak odjíždělo skoro 60 unavený, ale určitě i spokojených dětí, které jistě budou na tento výlet dlouho vzpomínat. 

Během kurzu se z nás stali nejen skvělí vodáci, ale i stavěči stanů v rekordně krátkém čase. Takže kam o prázdninách? No přece hurá na vodu!

 

                                                                  Mgr. Filip Halva a Mgr. Hana Eklová