Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Workshop Jak na stres (nejen) před přijímačkami

Workshop Jak na stres (nejen) před přijímačkamiTento workshop proběhl pro zájemce z 9. tříd ve čtvrtek 31. března. Do nabízené aktivity se zapojilo 20 zájemců, kteří cítí, že stres či panika u přijímaček pro ně znamenají určité riziko. Workshop, vedený pozitivně a prakticky, nabídl pohled na stres jako na nezbytnou součást života. Prostě stres do života patří, nelze a ani by nebylo dobré ho „zrušit“. Přirozená míra stresu (pozitivní stres tzv. eustres) nás motivuje a aktivuje k lepším výkonům. Jde tedy o to, aby stres nepřekročil tuto zdravou míru a neparalizoval nás v našem úsilí.

S tímto cílem si žáci vyzkoušeli celou řadu aktivit, při kterých zjistili, co jim na stres funguje a co by mohli do kartotéky svých možností „jak na stres“ přidat. 

V rámci workshopu si postupně vyzkoušeli jednoduchou meditaci, terapii smíchem či arteterapii (ze stresu se vykreslit).

Žáci zmapovali své dosavadní zkušenosti se stresem, otestovali svůj dominantní stresor a potrénovali i to, jak naše nastavení mysli ovlivňuje naše fungování (jak přeformulovat nepříjemně vtíravé myšlenky).

Na závěr si posbírali zdroje pro vlastní odolnost vůči stresu v Osobním krizovém plánu. Ten budou mít po ruce, až to bude potřeba. 

Zpětné vazby na akci od žáků vyzněly pozitivně. Workshop jim pomohl a měl smysl. Teď už nezbývá než jim popřát, ať mají svůj stres pod kontrolou a zvládnou přijímačky co nejlépe.

                                                         Petra Šnepfenbergová, lektorka a kariérová poradkyně