Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9
Jarmark
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
15. ročník Memoriálu Ivo Medka
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Bývalí žáci představují svoji profesi současným žákům

Bývalí žáci představují svoji profesi současným žákůmMyslíte si, že páťák ještě vůbec netuší, jaké profese existují nebo čím by chtěl být? Žáci 5. C na ZŠ Smíškova se díky projektu Bývalí žáci představují svoji profesi současným v této problematice už orientují.

Tento projekt se rozběhl hned na začátku školního roku 2022/23, kdy bývalí žáci p. učitelky Křížové přišli za těmi současnými, aby jim prezentovali své profese.

 

Během roku do třídy zavítal David Pulgret, který dětem vyprávěl o svém působení v Zambii pro UNICEF. Dále se děti vypravily do ekofarmy v Nelepči za Veronikou Kropáčkovou, aby poznaly činnosti v zemědělství.

Jakub Prášek představil práci v IT v oblasti grafického designu, který tvoří pro firmy se zaměřením na počítačovou bezpečnost. Velmi akční byla návštěva Přemka Chrousta, se kterým si děti otestovaly své fyzické schopnosti a provedly ošetření a transport raněného. Další zajímavou návštěvou byla japanistka Růžena Svobodová, se kterou žáci tvořili titulky k filmům. Následovalo setkání s Annou Kupec, která provádí výzkumy v deštném tropickém lese. S Terezou Křížovou děti zažily lekci francouzštiny s překlady, písničkami a kvízy. V červnu se 5. C ještě chystá na exkurzi do Kuřimi do firmy Walter za inženýrem Václavem Kytnerem.

 

Závěr projektu patřil sebereflexi žáků. Zamysleli se nad svými silnými a slabými stránkami, nad  zálibami, zaměřením a vizemi do budoucna. Řada dětí se nechala inspirovat probíhajícím projektem a možná jim tato zkušenost pomůže v budoucnu při volbě povolání. 

                                                                                     

Mgr. Petra Křížová