Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6
INFORMACE pro rodiče předškoláků
7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Podnikavý den

Podnikavý denDne 4. 5. se na naší škole uskutečnil podnikavý den týkající se profesí. 8. C si pro všechny 4. třídy připravila zábavný program. Žáci se rozdělili na 3 vyučující týmy a 1 přípravný, který přichystal svačinku, fotokoutek a zařídil fotografy.

Akce byla zahájena krátkou prezentací, ve které se mladší děti dozvěděly, co je čeká a jakou exkurzi v rámci podnikavých dnů již 8. C absolvovala. A pak už vše započalo. Jeden z vyučujících týmů připravil pro žáky „kolo štěstí“, při kterém buď formou opisu, pantomimy nebo kreslení představili určitou profesi.

O velké přestávce se všichni odebrali do venkovní učebny, kde na ně čekala výborná zdravá svačinka. Po ní se žáci vrátili do svých kmenových tříd a v programu je vystřídaly další týmy. Od nich se dozvěděli něco o modernizaci některých povolání a shlédli zajímavé video o výrobě robotických protéz. Třetí tým měl připraveny kartičky týkající se profesí, které si pak dobrovolníci losovali a předváděli ostatním.

Na závěr se čtvrťáci mohli vyfotit ve fotokoutku, který byl tématu povolání a profese také uzpůsoben. Poté ještě žáci čtvrtého ročníku vyplnili všem vyučujícím skupinám formulář zpětné vazby, aby se ve své netradiční roli učitelů měli osmáci pro příště z čeho poučit, nebo naopak pokračovat v dobře započaté práci.

Doufáme, že se dětem akce líbila a že se podaří projektový den uskutečnit v podobném ladění i napřesrok!

                                           

Terezie Makovská, Tereza Marečková a Veronika Vojtová, 8.C