Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6
INFORMACE pro rodiče předškoláků
7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Deváťáci a letošní přijímačky

Deváťáci a letošní přijímačkyPrůběh letošního přijímacího řízení ovlivnil nový systém pro podání přihlášek na střední školy, který znamenal elektronické přihlašování a možnost podat tři přihlášky poskládané dle priorit (v případě zájmu o talentové obory až 5 přihlášek). 

Výhodou pro rodiče bylo pohodlné přihlašování přes elektronický systém, pro žáky pak situace, kdy valná většina z nich věděla záhy po zveřejnění výsledků, kam jsou přijati a kam tedy od září nastoupí.  

Nevýhodou je prakticky nemožnost změnit svou volbu po přijetí na školu s nejvyšší prioritou. Někteří ze žáků, kteří se dostali i na ostatní školy s nižší prioritou, by s odstupem času zvolili jinak. Tato možnost v novém systém není.  

Prioritizace potvrdila základní strategii: Na první místo patří škola s nejvyšší prioritou, ta vysněná. Na druhé místo škola, o kterou má žák zájem a zároveň má dle kritérií daného oboru šanci na přijetí. Na třetí místo patří škola „tzv. jistota“. 

Žáci 9. tříd naší školy mají příležitost připravovat se na přijímací zkoušky v průběhu školního roku v rámci povinně volitelných seminářů z českého jazyka a matematiky. Na začátku února mají možnost vyzkoušet si přijímačky nanečisto a zjistit, na co zaměřit svou finální přípravu. Navíc v období po Velikonocích až do termínů konání jednotných přijímacích zkoušek probíhal pod vedením vyučujících matematiky a českého jazyka intenzivní přípravný týden se dvěma hodinami matematiky a českého jazyka denně. 

Do tohoto období byl zařazen pod vedením kariérové poradkyně školy praktický workshop Jak na stres (nejen) před přijímačkami s praktickými návody a tipy, jak lépe zvládnout zátěžovou situaci, která žáky čekala ve dny přijímacích zkoušek, při čekání na výsledky a pro případ, že ne vše dopadne, jak si představovali. 

Po zveřejnění výsledků se letošní deváťáci podělili s budoucími deváťáky (tedy osmáky) o své aktuální zkušenosti a předali své tipy, jak si poradit s výběrem středních škol a co udělat pro to, aby byli úspěšní u přijímacích zkoušek.  

 

Výsledky přijímaček letošních deváťáků:  

6 žáků je přijato a nastupuje na obory s talentovou zkouškou.

60 žáků bylo přijato v 1. kole přijímacích zkoušek, 45 z nich na školu první priority. 

Z celkového počtu odchází 5 žáků na obory s výučním listem, ostatní nastoupí na obory maturitní.  

Z nich pak 16 žáků bude pokračovat studiem na gymnáziu. 

3 žáci podávali další přihlášky do 2. kola příjímacího řízení.  

 

Přejeme všem, ať se jim na další vzdělávací cestě i v životě daří plnit si své sny a cíle. 

 

                                                                           Mrg. Petra Šnepfenbergová, Mgr. Lenka Křipská