Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Halloween v hodinách angličtiny

Halloween v hodinách angličtinyVe dnech od 20. - 22.10.  jsme si s žáky v jednotlivých třídách užili atmosféru blížícího se svátku Halloween. Oblékli jsme se do krásných masek a kostýmů. Nejprve jsme si řekli, co je Halloween, proč, kdy a kde se slaví. Také jsme mluvili o tom, jak tento svátek lidé prožívali v minulosti a jak ho prožívají dnes. Poté jsme si pouštěli halloweenské písničky, na kterých jsme si procvičili slovní zásobu. Hráli jsme různé tematické hry, jako tvorba živé mumie, soutěž v házení plyšáků na dálku do lavoru a lovení pavouka z misky s "krví". Malé děti si potom také vybarvily svoji vlastní čarodějnici na základě znalosti barviček anglicky a starší děti si vybraly jednu postavu z písničky Halloween night a ostatní pomocí anglických otázek hádali, kterou postavu si myslí. Věřím, že jsme si všichni tyto speciální halloweenské hodiny pěkně užili. 

Kdybych měla zhodnotit, ve které třídě byla nejvíc halloweenská atmosféra cítit, tak by to byla rozhodně třída 5.A. Mám velkou radost, jaký kus práce a nadšení do tvorby masek a kostýmů žáci vložili a dle mého v tom byli jako třída naprosto bezkonkurenční! Ale chci moc poděkovat všem, kteří si donesli kostým, protože všechny kostýmy byly krásné!

 

Mgr. Lucie Kobzová